Jak usunąć gumę z włosów?

Jak usunąć gumę z włosów tak, aby ich nie uszkodziła? Czy to w ogóle jest możliwe? Przy zastosowaniu odpowiednich metod, jak najbardziej! Poznaj kilka niezawodnych sposobów na odklejenie gumy do żucia we włosach!
Alicja Kisiak
jak-usunąć gumę z włosów

Przyklejenie się gumy do żucia do włosów, czy dywanu to jeden z najgorszych scenariuszy, szczególnie jeśli przytrafi się małemu dziecku. Taka klejąca niespodzianka, jeżeli nie zostanie usunięta w porę, może przedostać się na całą resztę pasm. Liczy się zatem szybkie działanie! Sprawdź, jak usunąć gumę z włosów, bez zniszczeń i konieczności obcinania loków.

Zamrożenie gumy przy pomocy kostek lodu

Zamrożenie gumy to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się jej z włosów. Traci ona bowiem swoją kleistość, dzięki czemu łatwo jest ją skruszyć. Metoda z kostkami lodu polega na wrzuceniu kilku do plastikowej torebki lub woreczka foliowego i przyłożeniu na ok. 15-20 minut do włosów. Po odczekaniu guma do żucia powinna już stwardnieć na tyle, aby udało się delikatnie wykruszyć ją z loków.

Jeżeli nie posiadasz akurat kostek lodu, możesz użyć mrożonych warzyw lub owoców.

Metody usuwania gumy z włosów dziecka – olej

Innym sposobem na pozbycie się gumy do żucia z włosów jest zastosowanie oleistej substancji. Mogą to być zarówno olej roślinny czy oliwa z oliwek, jak i wyjątkowo tłusty krem, wazelina, a nawet… masło orzechowe! Po nałożeniu wybranego produktu na pasmo włosów z gumą do żucia, należy poczekać ok. 20 minut. W tym czasie tłusta substancja sprawi, że guma utraci swoją lepkość. Po upływie czasu należy delikatnie przeczesać włosy gęstym grzebieniem. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć.

Pamiętaj, aby po udanej “operacji” dokładnie umyć włosy, aby pozbyć się z nich resztek oleju!

Alkohol na usunięcie gumy do żucia z włosów

Sposobem na usunięcie gumy we włosach jest zastosowanie mocnego alkoholu. Najlepiej sprawdzą się tutaj wódka albo spirytus; płatek kosmetyczny zanurz w wybranej substancji, a następnie przyłóż do włosów. Warto także delikatnie je pocierać, aby dobrze rozprowadzić po gumie alkohol. Po pewnym czasie powinna być ona mniej lepka, a tym samym bardziej podatna na odczepienie.

Po usunięciu gumy z włosów za pomocą alkoholu możesz zauważyć, że są one przesuszone; po zabiegu warto zatem dokładnie je umyć i użyć mocno nawilżającej odżywki.

Metody usuwania gumy do żucia z włosów – podsumowanie

Sposobów na bezpieczne usuwanie gumy balonowej jest całkiem sporo. Co więcej, przy większości z nich potrzebne będą produkty dostępne w niemal każdym domu! Wystarczy zatem odrobina cierpliwości i delikatności, aby po paru minutach guma odkleiła się od włosów na dobre.

Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts