Jak wyczyścić myszkę komputerową aby działała jak najdłużej?

Sprawdź jak wyczyścić myszkę do komputera przy pomocy kilku prostych sposobów. Dzięki temu urządzenie będzie działało sprawniej i dłużej!
Alicja Kisiak
Jak wyczyścić myszkę

Jak wyczyścić myszkę komputerową domowymi sposobami?

Mysz komputerowa to podstawowe narzędzie stosowane w pracy i nauce niemal każdego dnia. W związku z częstym użytkowaniem narażona jest na zabrudzenia. Oprócz kurzu do myszki dostają się również okruchy jedzenia. Wszystko to sprawia, że po pewnym  czasie działanie myszki komputerowej jest wolniejsze, aż w końcu mysz może przestać w ogóle działać. Dlatego bardzo ważne jest jej regularne czyszczenie, do którego możesz zastosować domowe i sprawdzone sposoby. Jak wyczyścić myszkę do komputera najskuteczniej? Może się tutaj sprawdzić po prostu woda, zwłaszcza jeśli mysz jest czyszczona dość często. Oczywiście najpierw należy zadbać o to, by odłączyć ją od komputera, natomiast jeśli jest to mysz bezprzewodowe trzeba ją po prostu wyłączyć. Następnie zamoczoną w wodzie bawełnianą szmatkę usuwamy wszelkie zabrudzenia, zwłaszcza w okolicy myszy i czujnika. Jeśli kurz i brud znajdują się w trudniej dostępnych miejscach szmatkę możemy owinąć na patyczek higieniczny lub wykałaczkę i dokładnie usunąć zabrudzenia. Po oczyszczeniu mysz należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, najlepiej na około godzinę. Po tym czasie można ją bezpiecznie włączyć lub podłączyć do komputera.

Jak wyczyścić myszkę do komputera za pomocą alkoholu

Alkohol świetnie sprawdzi się do wyczyszczenia myszy, zwłaszcza jeśli dostało się do niej sporo kurzu lub po prostu dawno nie była czyszczona. Stosując alkohol należy postępować w zasadzie tak samo jak podczas czyszczenia myszki wodą. Trzeba jednak pamiętać, by stosować go w naprawdę niewielkiej ilości. W tym przypadku do czyszczenia lepiej sprawdzi się patyczek higieniczny zamoczony w alkoholu. Po rozkręceniu i oczyszczeniu myszki do komputera tą metodą, myszkę należy pozostawić na kilka godzin aż do całkowitego wyschnięcia oraz by pozbyć się zapachu alkoholu.

Inne metody czyszczenia myszki komputerowej

W sklepach z gadżetami komputerowymi można znaleźć mały odkurzacz USB, który pomoże usunąć kurz i okruchy jedzenia. Równie dobrze sprawdzi się sprzężone powietrze. Dzięki cienkiej rurce z powodzeniem wydmuchamy z myszki zalegający brud.

Jeśli chcesz uniknąć powolnego działania myszy pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu, a także unikaj spożywania jedzenia w jej pobliżu oraz picia napojów. Dodatkowo mysz powinna być używana na specjalnej podkładce, która również powinna być regularnie czyszczona. W tym przypadku świetnie sprawdzi się woda z mydłem. 

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts