gdzie wyrzucamy styropian

Gdzie wyrzucamy styropian?

Segregowanie odpadów nie zawsze jest proste i oczywiste. Wiele osób zastanawia się, do którego pojemnika wyrzucić styropian. Tymczasem 5 podstawowych kubłów wcale nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Zobacz, gdzie wyrzucamy styropian zgodnie z przepisami!
gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach

Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach?

Obowiązkowa segregacja śmieci ma ułatwiać recykling i zmniejszać szkody dla środowiska. Niektóre odpady są problematyczne, np. dezodoranty, wody toaletowe i perfumy. Nie są pakowane w jednorodny sposób, czasami nie udaje się zużyć całości przed przeterminowaniem. Zobacz, gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach!
gdzie wyrzucamy żarówki

Gdzie wyrzucamy żarówki?

Zużyte żarówki, lampy LED oraz świetlówki sprawiają problemy wielu osobom. Nie składają się tylko ze szkła, więc nie można ich wrzucić do zielonego lub białego pojemnika. Kontener na odpady zmieszane nie nadaje się do każdego typu oświetlenia. Zobacz, gdzie wyrzucamy żarówki!
butelki po oleju gdzie wyrzucać

Butelki po oleju – gdzie wyrzucać?

Segregacja śmieci to temat bardzo na czasie. Chociaż w Polsce ten obowiązek jest już od wielu lat, to bardzo wiele osób wciąż ma problem z określeniem, do którego pojemnika wyrzucać odpady takie jak butelki po oleju. Gdzie wyrzucać? Tego dowiesz się z naszego poradnika!
jak wyczyścić spłuczkę podtynkową

Jak wyczyścić spłuczkę podtynkową, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o jej czyszczeniu

Spłuczka podtynkowa to nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników. Decydując się na ten rodzaj toalety ukrywamy tą jej część, która służy do mocowania i spłukiwania, natomiast na zewnątrz widoczne jest jedynie muszla oraz oczywiście przycisk do spłukiwania wody. Sprawdź zatem jak wyczyścić spłuczkę podtynkową skutecznie.
czym wyczyścić płytę indukcyjna

Czym czyścić płytę indukcyjną? Sprawdzone sposoby na kuchenne porządki

Zabrudzenia na płycie indukcyjnej powstają niemal codziennie - w końcu niemal każdego dnia gotujemy na niej przynajmniej jeden posiłek. Powierzchnia płyty jest natomiast wyjątkowo wrażliwa na środki czyszczące oraz porowate ścierki lub szorstkie skrobaki. Czym wyczyścić płytę indukcyjną, by w efekcie jej nie zniszczyć?