Alicja Kisiak

Alicja Kisiak

307 posts
Prowadzi bloga kulinarnego i jest gospodynią domową. Przy 3 dzieci i dwóch psach musiała wypracować metody, które oprócz czystego domu i pracy pozwolą jej mieć też czas dla siebie i właśnie nimi dzieli się z czytelnikami.

Suszenie prania – co warto wiedzieć?

Suszenie ubrań to codzienna czynność, która, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się prostą operacją, skrywa w sobie wiele tajników. Czy wiesz, jakie czynniki wpływają na czas, jaki potrzebujesz, aby Twoje ubrania były suche? Jak poradzić sobie z suszeniem prania w deszczowy dzień lub mroźną zimą? A może zastanawiałeś się, jak właściwy sposób suszenia wpływa na długowieczność Twoich ulubionych ubrań? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury artykułu, w którym zdradzimy sekrety skutecznego suszenia prania.
Jak znaleźć mieszkanie na wynajem dla studenta

Jak znaleźć mieszkanie na wynajem dla studenta?

Rozpoczęcie studiów to czas pełen emocji, wyzwań i... poszukiwań idealnego miejsca do zamieszkania! Z myślą o przyszłych studentach przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże znaleźć idealne mieszkanie na wynajem, dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych młodego człowieka.

Włosy wysokoporowate – jakie kosmetyki wybrać?

Piękne, lśniące włosy to marzenie wielu z nas. Jednak nie zawsze jest to efekt łatwy do uzyskania. Wprawdzie wiele zależy od pielęgnacji włosów, ale także od samej ich struktury i porowatości. Twoje włosy puszą się, elektryzują, mają tendencję do uszkodzeń? Zauważasz, że dość szybko wysychają i kręcą się lub lekko falują? To wszystko oznaki wysokiej porowatości. Jak wygląda pielęgnacja włosów wysokoporowatych? Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając odpowiednie kosmetyki i czego unikać? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
jak wyczyścić monety

Jak wyczyścić monety? Sprawdzone sposoby

Jak wyczyścić monety? Patyna, kurz i inne zabrudzenia to bolączki tych, którzy pasjonują się numizmatyką i chcą zadbać o jakość zebranych eksponatów. Każdy z nich jest dla kolekcjonera wartościowy, zatem dziś zdecydowaliśmy się przedstawić sposoby na czyszczenie miedzi i srebra. Dzięki naszym poradom uda ci się wyczyścić również innego rodzaju domowe przedmioty!