Jak wyczyścić sztuczne rzęsy wielokrotnego użytku?

Jeśli chcesz wiedzieć jak wyczyścić sztuczne rzęsy musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach, by nie dopuścić do powstania zakażenia i móc cieszyć się pięknym spojrzeniem!
Alicja Kisiak
Jak wyczyścić sztuczne rzęsy

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z serwisagdwadowice.pl

Jak wyczyścić sztuczne rzęsy?

Wiele kobiet, chcąc podkreślić swoje spojrzenie, sięga po sztuczne rzęsy, które optycznie powiększają oko i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Wciąż ogromną popularnością cieszą się sztuczne rzęsy wielokrotnego użytku. Aby posłużyły one w wielu stylizacjach makijażowych trzeba o nie odpowiednio zadbać i poddawać je regularnemu czyszczeniu.

Po każdorazowym ich ściągnięciu należy dokładnie usunąć resztki kleju znajdujące się na pasku lub poszczególnych kępkach w zależności od tego jakich rzęs używamy. W tym celu przyda się pęseta. Dzięki niej usuniemy większe warstwy zaschniętego kleju. Trzeba jednak pamiętać, by pęsety używać ostrożnie. W przeciwnym razie możemy wyrwać pojedyncze rzęsy. W dalszej kolejności należy sięgnąć po płyn do demakijażu lub płyn micelarny.

Można także użyć gotowych produktów dostępnych w drogeriach przeznaczonych specjalnie do czyszczenia sztucznych rzęs. Niezależnie od wyboru produkty, trzeba nim nasączyć w niewielkiej ilości dwa płatki kosmetyczne, a następnie umieścić między nimi rzęsy na kilka minut. Dzięki temu pozbędziemy się kurzu i innych zanieczyszczeń, które się w nich gromadzą podczas używania. Rzęs nie należy jednak pocierać, bo łatwo wtedy ulegną zniszczeniu. Kolejny etap to pozostawienie rzęs do całkowitego wyschnięcia. Po oczyszczeniu rzęs należy je włożyć do pudełka, w którym zostały zakupione i tam przechowywać do następnego użytku. W ten sposób unikniemy gromadzenia się na nich kurzu.

Jak przyklejać i zdejmować sztuczne rzęsy?

Do przyklejenia sztucznych rzęs wielokrotnego użytku należy sięgnąć po specjalny klej. W przypadku rzęs na pasku klej nakładamy cienkim patyczkiem na całą ich długość a następnie delikatnie dociskamy do linii rzęs na górnej powiece. Ważne, by przed przyklejeniem rzęs wytuszować naturalne. Natomiast kępki rzęs przykleja się w wybranych miejscach pęsetą i dopiero w całości, razem z naturalnymi, maluje tuszem. Z kolei aby odkleić sztuczne rzęsy wystarczy je delikatnie oderwać. Jeśli na powiece pozostaną resztki kleju, do ich usunięcia można zastosować preparaty do demakijażu, najlepiej o gęstej konsystencji. Idealnie sprawdzą się więc olejki do demakijażu. W czasie noszenia sztucznych rzęs warto unikać kontaktu dłoni z oczami, tak by niepotrzebnie nie narażać ich na dodatkowe zabrudzenia lub możliwość odklejenia. 

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts