Jak wyczyścić białe buty? Domowe sposoby na brudne trampki!

Jak wyczyścić białe buty, aby usunąć z nich wszystkie zabrudzenia? To może być trudne zadanie, ale istnieją domowe sposoby, dzięki którym zrobisz to bez większego problemu. Niech twoje białe trampki znów będą śnieżnobiałe!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić białe buty

Trampki to jedne z najpopularniejszych białych butów. Bez wątpienia wyglądają one dobrze, ale zwykle niezbyt długo. Szybko zaczynają wymagać prania, które sprawia, że nie będziesz mógł w tym czasie korzystać z obuwia, a na domiar złego to i tak zwykle przynosi marne efekty. Co warto przygotować, aby zabrudzenia zniknęły na stałe? Jak wyczyścić białe buty? I czy masz pod ręką produkty, które pomogą ci je oczyścić?

Jak wyczyścić białe buty? Przygotuj narzędzia!

Do wyczyszczenia białych butów w pierwszej kolejności przyda ci się szczoteczkę oraz szmatka. To podstawowe narzędzia, które po prostu musisz mieć pod ręką! Bez wątpienia jednak znajdziesz je w swoim domu. Uważaj jednak, jeśli trampki mają skórzane elementy. Te mogą zostać zniszczone, jeśli będziesz próbował zbyt gwałtownie je oczyścić. Swoje buty możesz prać, jeśli zaleca to producent, jednak pamiętaj, aby przed włożeniem ich do pralki oczyścić ich powierzchnię z największych zabrudzeń. Dlatego nawet jeśli chcesz zająć się nimi w ten sposób to i tak powinieneś użyć przynajmniej szczoteczki do ogólnego przetarcia obuwia.

Czyszczenie białych butów z użyciem domowych produktów

Do wyczyszczenia butów możesz wykorzystać profesjonalne środki. Dotyczy to przede wszystkim skórzanych modeli, które mogą szybciej się zniszczyć, jeśli użyjesz tych domowych metod. Jednak tak naprawdę bez większego problemu będziesz w stanie znaleźć w domu środki, którymi sprawisz, że brud zniknie i buty znów będą wyglądać świetnie. Jak wyczyścić białe buty takimi sposobami? Możesz na przykład wykorzystać sodę oczyszczoną, którą wymieszasz z wodą utlenioną, a następnie za pomocą szczoteczki do zębów delikatnie oczyścisz każdego swojego białego buta. To zadziała jak skuteczny wybielacz, a nie zapłacisz zbyt wiele!

Ocet do czyszczenia białych sneakersów

Jak wyczyścić białe buty z użyciem octu? Należy wymieszać go z wodą w proporcji 1:1, a następnie nałożyć na buty. Zaczekaj od kilku do kilkunastu minut, a następnie sprawdź, czy brud łatwiej odchodzi. Jeśli tak to możesz zabrać się za dokładniejsze mycie! W podobny sposób możesz wykorzystać pastę do zębów, jednak wtedy uważaj, aby nie pozostawić jej na zbyt długo. Te metody szybko przywrócą idealny kolor butom, które szybko się brudzą, a jednocześnie pozwolą ci uniknąć pralki.

Najszybsza metoda na wyczyszczenie trampków

Powyższe sposoby zadziałają wybielająco, jednak jeśli chcesz po prostu szybko zmyć zabrudzenia, możesz skorzystać z płynu do mycia naczyń, bądź szarego mydła. Tak zwilżone buty można wyczyścić dokładniej ściereczką. Metoda ta sprawdzi się w przypadku trampek, czy tenisówek, szczególnie gdy są one wciąż w dobrym stanie, a ty po prostu chcesz je odświeżyć. Pamiętaj, aby zostawić buty do wyschnięcia w suchym i ciepłym miejscu. Jednak unikaj kaloryfera!

Czy możesz zrobić pranie w pralce?

Jak już było wspomniane, owszem, o ile producent na to pozwala. Też jednak pod uwagę, że ta metoda może być po prostu niezbyt dobra dla obuwia. Pralka zawsze jest mniej delikatna i często lepiej po prostu wyszorować swoje buty, zwłaszcza za pomocą sody. Jeśli jednak nie masz czasu na inne metody, wybierz jak najdelikatniejszy tryb i ostrożnie dobieraj detergenty. Nie zapomnij jak najszybciej ich wyjąć, a następnie wysuszyć. W innym wypadku możesz nawet doprowadzić do rozklejenia się podeszwy.

Warto dbać o każde tenisówki! Zabrudzenia nie będą straszne

Każde obuwie zasługuje na troskę, nie tylko te białe. Dzięki temu będą ci służyć dłużej, a co za tym idzie, wydasz zdecydowanie mniej na ich wymianę w przyszłości, wytwarzając mniej śmieci. Dbaj o nie regularnie, ponieważ zapewnia to również higienę, niezwykle ważną w przypadku czegoś, co zakładasz na swoje stopy. Dokładne czyszczenie obuwia powinno mieć miejsce co najmniej raz na miesiąc, a jeśli sytuacja tego wymaga, warto robić to częściej. Zwracaj uwagę szczególnie na buty sportowe.

Nie warto czekać z tym zadaniem. Wiesz już, jak wyczyścić białe buty. Sięgnij do swojej szafy jak najszybciej i korzystając ze sprawdzonych przez wiele osób metod, zaopiekuj się swoimi butami za pomocą domowych metod.

Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts