Jak usunąć naklejki z mebli? Poznaj skuteczne sposoby na usunięcie starych nalepek!

Masz w swoim domu meble oklejone rozmaitymi naklejkami, które chcesz usunąć, lecz zależy ci na tym, aby nie spowodować uszkodzeń wyposażenia? Zobacz najlepsze sposoby na to, jak usunąć naklejki z mebli!
Alicja Kisiak
jak usunąć naklejki z mebli

Naklejki na meblach znajdują się w wielu domach, a zwłaszcza w tych, w których mieszkają dzieci. Najmłodsi bardzo często ozdabiają wyposażenie wieloma kolorowymi naklejkami, przedstawiającymi np. postacie z ich ulubionych bajek. Bardzo szybko jednak maluchy się nimi nudzą, a wtedy powstaje pytanie, jak usunąć naklejki z mebli? Niestety stare naklejki rzadko kiedy odrywają się bezproblemowo… Przeczytaj, jakie są skuteczne metody na usunięcie naklejek z mebli!

Jak usunąć naklejki z mebli, wykorzystując domowe sposoby?

Wydaje ci się, że jedynym domowym sposobem na usunięcie naklejek jest ich zdzieranie paznokciami? Absolutnie! Postępując w ten sposób, możesz pokaleczyć palce, a poza tym możesz mieć stuprocentową pewność, że nie uda ci się całkowicie usunąć nalepek. Mamy jednak inne, przede wszystkim skuteczne metody, dzięki którym szybko rozwiążesz ten problem!

Płyn do mycia naczyń

Ten produkt znajduje się praktycznie w każdej kuchni i doskonale radzi sobie z usuwaniem naklejek z mebli! Jak usunąć naklejki z mebli, stosując płyn do mycia naczyń? Wystarczy, że zwilżysz gąbkę w ciepłej wodzie z małą ilością płynu, a następnie dociśniesz ją do naklejki. W ten sposób naklejka namięknie i bez problemu ją usuniesz. Warto tutaj też podkreślić, że nie zaleca się stosowania zmywacza do paznokci lub spirytusu – istnieje bowiem spore ryzyko, że te produkty spowodują odbarwienia powierzchni. 

Tłuszcz

Skuteczny w usuwaniu naklejek z mebli bywa także tłuszcz. W tym celu możesz sięgnąć m.in. po:

  • olej rzepakowy;
  • masło;
  • majonez;
  • margarynę.

Jak usunąć naklejki z mebli za pomocą tłuszczu? Jedyne co musisz zrobić, to posmarować tłuszczem miejsce, w którym znajduje się naklejka i odczekać ok. 30 minut. Po upływie tego czasu delikatnie zwilż ścierkę w ciepłej wodzie i potrzyj nią naklejkę, a ta szybko zejdzie z wyposażenia. 

Suszarka do włosów

Innym sposobem na to, jak usunąć naklejki z mebli bez żadnych zniszczeń, jest zastosowanie suszarki do włosów. Włącz urządzenie i skieruj strumień ciepłego powietrza na naklejkę, a następnie podgrzewaj ją przez ok. 4–5 minut. Dzięki temu klej się wysuszy, a ty szybko oderwiesz naklejkę.

Jak możesz zauważyć, istnieje wiele odpowiedzi na pytanie, jak usunąć naklejki z mebli. Czasem jednak zdarza się, że po zastosowaniu powyższych metod pozostają ślady kleju. Wiedz zatem, że aby je usunąć, to możesz sięgnąć np. po płyn do demakijażu lub tradycyjną szkolną gumkę myszkę!

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts