Browsing Category

Segregacja śmieci

29 posts
gdzie wyrzucić chleb

Gdzie wyrzucić chleb i który pojemnik wybrać?

Pieczywo to nieodłączny składnik naszych codziennych posiłków. Co robić z czerstwym, zepsutym chlebem i bułkami? Gdzie wyrzucić chleb i który pojemnik na odpady wybrać? To pytania, które wciąż zdaje sobie wiele osób. Sprawdź, jak dbać o środowisko i prawidłowo segregować odpady!
gdzie wyrzucać płyty cd

Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD?

Prawidłowa segregacja odpadów pozwala na ponowne wykorzystanie wielu materiałów. Co zrobić ze starymi płytami? Jeśli nie chcesz szkodzić środowisku, nie wrzucaj ich do pojemnika na odpady zmieszane! Sprawdź, gdzie wyrzucać płyty CD i DVD!
gdzie wyrzucamy styropian

Gdzie wyrzucamy styropian?

Segregowanie odpadów nie zawsze jest proste i oczywiste. Wiele osób zastanawia się, do którego pojemnika wyrzucić styropian. Tymczasem 5 podstawowych kubłów wcale nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Zobacz, gdzie wyrzucamy styropian zgodnie z przepisami!
gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach

Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach?

Obowiązkowa segregacja śmieci ma ułatwiać recykling i zmniejszać szkody dla środowiska. Niektóre odpady są problematyczne, np. dezodoranty, wody toaletowe i perfumy. Nie są pakowane w jednorodny sposób, czasami nie udaje się zużyć całości przed przeterminowaniem. Zobacz, gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach!
gdzie wyrzucić buty

Gdzie wyrzucić buty? Utylizacja obuwia!

Segregacja odpadów jest bardzo ważną kwestią. Nie należy tego w żadnym wypadku bagatelizować, ponieważ można narazić się na konsekwencje finansowe. Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucić buty. Wszystkiego na ten temat dowiesz się z naszego artykułu!
gdzie wyrzucamy żarówki

Gdzie wyrzucamy żarówki?

Zużyte żarówki, lampy LED oraz świetlówki sprawiają problemy wielu osobom. Nie składają się tylko ze szkła, więc nie można ich wrzucić do zielonego lub białego pojemnika. Kontener na odpady zmieszane nie nadaje się do każdego typu oświetlenia. Zobacz, gdzie wyrzucamy żarówki!
butelki po oleju gdzie wyrzucać

Butelki po oleju – gdzie wyrzucać?

Segregacja śmieci to temat bardzo na czasie. Chociaż w Polsce ten obowiązek jest już od wielu lat, to bardzo wiele osób wciąż ma problem z określeniem, do którego pojemnika wyrzucać odpady takie jak butelki po oleju. Gdzie wyrzucać? Tego dowiesz się z naszego poradnika!