Irygator do zębów – ranking 2024

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych to niezbędny element dbania o higienę jamy ustnej. Urządzeniem, które doskonale sprawdzi się w tej roli, jest irygator do zębów. Ranking uwzględnia 5 modeli, wśród których z pewnością znajdziesz ten odpowiedni dla siebie.
Alicja Kisiak
irygator do zębów ranking

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z agdboss.pl

Poniższy ranking to subiektywne zestawienie, które powstało na podstawie badań, testów oraz informacji o produktach wybranych przez redakcję. Odnośniki w artykule to linki afiliacyjne. Jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Dotychczas korzystałeś z nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych lub wykałaczek, ale czujesz, że nie spełniają one swoją roli w wystarczającym stopniu? W takim razie świetną alternatywą będzie irygator do zębów. Ranking oraz poradnik zakupowy dostarczą ci informacji o tym, jak wybrać odpowiedni model dla siebie. Poza tym znajdziesz tutaj również propozycje urządzeń wartych uwagi oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej na ten temat!

Jak wybieraliśmy?

Wybierając produkty do naszego rankingu najlepszych irygatorów do zębów, braliśmy pod uwagę kilka czynników:

 • Jakiego rodzaju jest irygator?
 • Jaki jest zakres ciśnienia wytwarzanego przez urządzenie?
 • W ilu trybach może pracować irygator?
 • Ile czasu może pracować urządzenie po pełnym naładowaniu?
 • Jakiej wielkości jest pojemnik na wodę?
 • Ile końcówek znajduje się w zestawie z urządzeniem?
Aquapick AQ300
Zalety
 • Skuteczne usuwanie płytki nazębnej
 • Bezpieczne dla zębów i dziąseł
 • Łatwe w użyciu i przenoszeniu
Wady
 • Zbyt krótki czas pracy na jednym ładowaniu.
 • Wysoka cena w porównaniu do podobnych produktów.

Aquapick AQ300 to innowacyjny irygator do higieny jamy ustnej, który usuwa skutecznie płytkę nazębną i zapewnia zdrowe dziąsła.

Haxe RST5012 HX721
Zalety
 • Solidna i trwała konstrukcja
 • Możliwość regulacji poziomu dźwięku
 • Wbudowany odtwarzacz MP3
 • Długi czas pracy na baterii
Wady
 • Niekompatybilność z niektórymi systemami operacyjnymi.
 • Może być zbyt zaawansowany dla początkujących użytkowników.

Haxe RST5012 HX721 to zaawansowany technologicznie sprzęt do lutowania i naprawy płyt drukowanych. Jest to kompaktowe urządzenie, które zapewnia wysoką precyzję i wydajność pracy.

SEYSSO Oxygen Travel
Zalety
 • Kompaktowy rozmiar ułatwiający podróżowanie .
 • Wygodne, bezprzewodowe ładowanie .
 • Wyświetlacz LED informujący o poziomie naładowania .
 • Wysokiej jakości dźwięk i cancelacja hałasu .
Wady
 • Trudność w uzupełnianiu tuszu.
 • Nie jest kompatybilny ze wszystkimi papierami.

SEYSSO Oxygen Travel to przenośna butelka ze sprężonym tlenem, która zapewnia świeży oddech w podróży i podczas wysiłku fizycznego. Idealna dla osób aktywnych i podróżujących.

Panasonic EW1211W845
Zalety
 • Zabieg o zęby jest łatwy i szybki dzięki praktycznemu uchwytowi i ergonomicznemu kształtowi.
 • Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu dzięki wyjmowanemu zbiornikowi na wodę i możliwości mycia w zmywarce.
 • System uderzeń wodnych zapewnia dokładne i skuteczne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych.
 • Bateria litowo-jonowa zapewnia długi czas pracy bez potrzeby częstego ładowania.
Wady
 • Zbiornik na wodę jest stosunkowo mały, co wymaga częstego uzupełniania.
 • Cena produktu jest wyższa niż niektórych innych dostępnych na rynku szczoteczek do zębów elektrycznych.

Panasonic EW1211W845 to przenośny irygator do czyszczenia jamy ustnej, który usuwa resztki jedzenia i bakterie z trudno dostępnych miejsc. Posiada 3 tryby intensywności strumienia wody, a jego bateria wystarcza na 30 minut ciągłego użytkowania.

W jaki sposób działa irygator do zębów?

Wiele osób uznaje, że czyszczenie przestrzeni zębowej to tylko uzupełnienie szczotkowania. Tymczasem to ponad 30% powierzchni całych zębów. Irygator jest najskuteczniejszym sposobem na ich dokładne wyczyszczenie. W jaki sposób działa to urządzenie?
Wewnątrz irygatora wbudowana jest pompka odpowiedzialna za sprężanie wody znajdującej się w zbiorniku. Płyn pod ciśnieniem jest transportowany wzdłuż dyszy, którą przykłada się do miejsca wymagającego czyszczenia. Najbardziej zaawansowane modele mogą dodatkowo mieszać wodę z powietrzem i sprężać je w taki sposób, by powstały w nich miliony mikrobąbelków. 

Stacjonarny czy przenośny? Który irygator do zębów będzie lepszy?

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje irygatorów – stacjonarne i przenośne. Modele stacjonarne zazwyczaj mają większe ciśnienie robocze, częstszą pulsację wody na minutę oraz szerszą możliwość regulacji ciśnienia. Poza tym urządzenia tego typu są stale podłączone do prądu, w związku z czym parametry są cały czas takie same. W przypadku modeli przenośnych bazujących na mocy akumulatora parametry te zmniejszają się wraz ze spadaniem poziomu naładowania baterii.

Czy zatem można uznać, że stacjonarny irygator do zębów zawsze będzie gorszym rozwiązaniem? Oczywiście nie. Przenośne modele to jedyny słuszny wybór, jeśli często podróżujesz (zwłaszcza korzystając z linii lotniczych mających dość restrykcyjne przepisy dotyczące wymiarów oraz wagi bagażu), ponieważ zajmują znacznie mniej miejsca i mogą pracować nawet do dwóch tygodni bez konieczności ich ładowania.

Jaki jest zakres ciśnienia w irygatorze do zębów?

Zakres ciśnienia w irygatorze do zębów to jeden z najważniejszych parametrów. Oczywiście im większa możliwość regulacji, tym lepiej, jednak najistotniejsza jest maksymalna wartość. Jeśli masz wąskie przestrzenie międzyzębowe, wybierz model, który generuje ciśnienie powyżej 6 barów. 

Ilość programów pracy irygatora do zębów znacznie zwiększa jego uniwersalność

Im więcej dostępnych programów, tym bardziej uniwersalny będzie irygator. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli z urządzenia ma korzystać więcej niż jedna osoba. Poza tym nawet kupując sprzęt tylko dla siebie, najlepiej wybrać ten z najszerszym zakresem regulacji. Pamiętaj, że niewiele osób ma przestrzenie międzyzębowe o różnej szerokości i znacznie łatwiej można je czyścić, jeśli odpowiednio dostosuje się do nich ciśnienie strumienia.

Ile czasu może pracować irygator do zębów po pełnym naładowaniu?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup modelu przenośnego, zwróć uwagę na możliwy czas jego pracy. Im dłuższy, tym większy komfort korzystania z urządzenia. Najlepsze modele dostępne na polskim rynku mogą pracować nawet przez miesiąc. Zdecydowanie zrezygnuj z tych, których maksymalny czas pracy wynosi mniej niż tydzień.

Jakiej wielkości powinien być pojemnik na wodę w irygatorze do zębów?

Wielkość pojemnika na wodę w irygatorze do zębów to parametr, na który większość kupujących zupełnie nie zwraca uwagi. Tymczasem znacznie wpływa on na komfort korzystania z urządzenia. Im większy pojemnik, tym rzadziej musisz go uzupełniać, co ułatwia dbanie o codzienną higienę zębów. Jeśli planujesz zakup modelu stacjonarnego, wybierz taki, którego pojemnik na wodę ma przynajmniej 500 mililitrów. Z kolei w przypadku przenośnych irygatorów do zębów pojemność 150 mililitrów jest już przyzwoitą wartością.

Liczba i rodzaj końcówek znajdujących się w zestawie także ma znaczenie

Dla niektórych osób końcówki mogą wydawać się jedynie mało istotnym akcesorium, jednak mają one ogromne znaczenie. Stosowanie końcówek różnych rodzajów ułatwia dokładne wyczyszczenie zębów. Jeśli jesteś posiadaczem aparatu ortodontycznego, koniecznie sprawdź, czy dany model irygatora ma w zestawie odpowiednią końcówkę dla ciebie.

Poza tym ilość końcówek znajdujących się w zestawie ma znaczenie, kiedy z urządzenia ma korzystać więcej niż jedna osoba. Ze względów higienicznych każdy musi posiadać własną końcówkę, a w przypadku niektórych modeli ich zakup może znacznie zwiększyć koszt irygatora.

WATERPIK WP-100E ULTRA – wybór redakcji

WATERPIK WP-100E ULTRA nie bez powodu jest jednym z najczęściej wybieranych irygatorów do zębów. Model ma aż 10-stopniową regulację ciśnienia – od 0,69 do 6,9 bara, dzięki czemu bez trudu wyczyści nawet wąskie przestrzenie międzyzębowe. Pulsacja na poziomie 1200 pulsów na minutę dodatkowo ułatwia czyszczenie i delikatnie masuje dziąsła.

Na szczególną uwagę zasługuje wielość końcówek znajdujących się w zestawie z urządzeniem. Znajdziesz wśród nich nie tylko dysze klasyczne, ale także poddziąsłowe, dedykowane do mostów, koron i implantów, a nawet specjalistyczne końcówki do dokładnego czyszczenia trudnodostępnych miejsc. W dodatku producent zaprojektował konstrukcję w taki sposób, by wszystkie końcówki mieściły się w schowku znajdującym się na pokrywie zbiornika.

To model stacjonarny, dlatego niezbędne jest jego stałe podłączenie do sieci. Dużym atutem jest zbiornik na wodę o pojemności aż 600 mililitrów, który znacznie podnosi komfort korzystania z urządzenia.

WATERPIK WP-100E ULTRA będzie bardzo dobrym wyborem, jeśli szukasz sprawdzonego irygatora do zębów dla całej rodziny. Zakres regulacji oraz wiele końcówek sprawia, że z urządzenia z powodzeniem może korzystać nawet kilka osób.

Aquapick AQ300 – gdy cena nie ma znaczenia

Aquapick AQ300 to irygator o szerokim zakresie regulacji ciśnienia, dzięki czemu z łatwością dostosujesz siłę jego działania do swoich potrzeb. Maksymalne ciśnienie to 6,8 bara, co pozwala dokładnie wyczyścić nawet bardzo wąskie przestrzenie międzyzębowe. Pulsacja wynosi aż 1800 pulsów na minutę, co jest jednym z najbardziej imponujących wyników wśród urządzeń dostępnych na polskim rynku.

Urządzenie ma zestawie 4 końcówki oznaczone różnymi kolorami, dzięki czemu korzystając z niego wspólnie z rodziną nie będziesz musiał zastanawiać się, która należy do kogo. W dodatku producent dołączył do nich także uchwyty, które ułatwiają ich przechowywanie.

Ze względu na to, mamy do czynienia z klasycznym modelem stacjonarnym niezbędne jest jego stałe podłączenie do sieci. Warto jednak zauważyć, że zarówno kabel, jak i wężyk doprowadzający wodę do dyszy jest dość długi, dlatego możesz postawić sprzęt nawet w dalszej odległości od umywalki czy gniazdka i wciąż komfortowo z niego korzystać. Zbiornik na wodę ma aż 600 mililitrów pojemności, co pozwala dokładnie wyczyścić wszystkie zęby.

Aquapick AQ300 to odpowiedni model dla osób poszukujących irygatora o najwyższych parametrach technicznych bez względu na jego cenę. Maksymalne ciśnienie oraz szybka pulsacja sprawiają, że trudno znaleźć dla niego godnego rywala w rankingu.

Aquapick AQ300
Zalety
 • Skuteczne usuwanie płytki nazębnej
 • Bezpieczne dla zębów i dziąseł
 • Łatwe w użyciu i przenoszeniu
Wady
 • Zbyt krótki czas pracy na jednym ładowaniu.
 • Wysoka cena w porównaniu do podobnych produktów.

Aquapick AQ300 to innowacyjny irygator do higieny jamy ustnej, który usuwa skutecznie płytkę nazębną i zapewnia zdrowe dziąsła.

Haxe RST5012 HX721 – najlepszy stosunek jakości do ceny

Haxe RST5012 HX721 jest jednym z najtańszych irygatorów do zębów dostępnych na polskim rynku, ale cena to nie jego jedyna zaleta. Urządzenie gwarantuje szeroki zakres ciśnienia – od 2,75 do 6,2 bara i może pracować w trzech różnych trybach. Tak szeroka możliwość regulacji sprawia, że każdy użytkownik dostosuje siłę działania do swoich potrzeb.

Model ma wbudowany akumulator pozwalający na 60 minut ciągłej pracy, co nie jest imponującym wynikiem, ale naprawdę przyzwoitym. Zbiornik na wodę o pojemności 150 mililitrów jest o wiele mniejszy niż te znajdujące się we wcześniej wspomnianych irygatorach, ale jak na przenośne urządzenie to przyzwoity wynik.

W zestawie znajdziesz aż 4 końcówki, w tym: 2 standardowe dysze do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz linii dziąseł; specjalistyczną dyszę do czyszczenia obszarów wokół aparatu ortodontycznego oraz końcówkę do czyszczenia języka.

Haxe RST5012 HX721 będzie odpowiednim wyborem dla osób poszukujących kompaktowego irygatora do zębów w przystępnej cenie. Co prawda niezbędne jest stosunkowo częste dolewanie wody oraz ładowanie urządzenia, ale to model, który obecnie ma najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku.

Haxe RST5012 HX721
Zalety
 • Solidna i trwała konstrukcja
 • Możliwość regulacji poziomu dźwięku
 • Wbudowany odtwarzacz MP3
 • Długi czas pracy na baterii
Wady
 • Niekompatybilność z niektórymi systemami operacyjnymi.
 • Może być zbyt zaawansowany dla początkujących użytkowników.

Haxe RST5012 HX721 to zaawansowany technologicznie sprzęt do lutowania i naprawy płyt drukowanych. Jest to kompaktowe urządzenie, które zapewnia wysoką precyzję i wydajność pracy.

SEYSSO Oxygen Travel – idealny irygator do zębów na podróż

SEYSSO Oxygen Travel to irygator do zębów o szerokim zakresie regulacji ciśnienia – od 2,7 do 6,2 bara. W dodatku urządzenie ma możliwość pracy w trzech różnych trybach, dzięki czemu użytkownik może samodzielnie dobrać prędkość do swoich potrzeb. Ogromnym atutem jest program Pulse, który delikatnie pulsując masuje dziąsła, tym samym znacznie poprawiając ich kondycję oraz zmniejszając krwawienie.

Mimo bardzo kompaktowych rozmiarów urządzenie zostało wyposażone w akumulator, który po pełnym naładowaniu może pracować przez aż 70 minut. Niestety zbiornik na wodę ma pojemność jedynie 150 mililitrów, ale ze względu na małe rozmiary całego zestawu ciężko oczekiwać czegoś większego.

W zestawie znajdziesz trzy końcówki – standardową dyszę, specjalistyczną końcówkę do czyszczenia kieszonek dziąsłowych, a także dyszę przeznaczoną do czyszczenia aparatów ortodontycznych.

SEYSSO Oxygen Travel będzie bardzo dobrym wyborem dla osób poszukujących kompaktowego, ale jednocześnie w pełni funkcjonalnego irygatora do zębów. Jeśli często podróżujesz i musisz pakować się w niewielki bagaż podręczny, ale nie chcesz zaniedbywać higieny jamy ustnej, to odpowiednie urządzenie dla ciebie.

SEYSSO Oxygen Travel
Zalety
 • Kompaktowy rozmiar ułatwiający podróżowanie .
 • Wygodne, bezprzewodowe ładowanie .
 • Wyświetlacz LED informujący o poziomie naładowania .
 • Wysokiej jakości dźwięk i cancelacja hałasu .
Wady
 • Trudność w uzupełnianiu tuszu.
 • Nie jest kompatybilny ze wszystkimi papierami.

SEYSSO Oxygen Travel to przenośna butelka ze sprężonym tlenem, która zapewnia świeży oddech w podróży i podczas wysiłku fizycznego. Idealna dla osób aktywnych i podróżujących.

Panasonic EW1211W845 – irygator do zębów od renomowanej marki w przystępnej cenie

Panasonic EW1211W845 to irygator do zębów o zakresie ciśnienia od 2 do 5,9 bara. Chociaż jest to najniższy wynik w naszym rankingu, uznajemy ten model za wciąż warty uwagi. Urządzenie może generować dwa rodzaje strumienia wody – prosty dedykowanym do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz lekko napowietrzony do czyszczenia kieszonek dziąsłowych. Poza tym model ma trzy tryby pracy, w tym jeden do masażu dziąseł, który pozwoli uporać się z ich opuchlizną oraz krwawieniem.

Zbiornik na wodę ma pojemność 130 mililitrów, więc nieco mniej niż poprzednie modele z naszego rankingu, ale można go wyjmować i łatwo się go napełnia. Czas pracy przy zachowaniu pełnej mocy wynosi 15 minut, co nie jest imponującą wartością, ale do korzystania w domu i podczas krótkich podróży będzie w zupełności wystarczające. Dużym atutem jest możliwość zamontowania stacji ładującej na ścianie. Poza nią w zestawie znajdziesz dwie klasyczne dysze.

Panasonic EW1211W845 to odpowiedni wybór dla osób szukających dobrego irygatora do zębów od renomowanej marki w przystępnej cenie. Niewielkie rozmiary i wbudowany akumulator sprawia, że bardzo dobrze sprawdzi się w małych łazienkach czy podczas krótkich wyjazdów.

Panasonic EW1211W845
Zalety
 • Zabieg o zęby jest łatwy i szybki dzięki praktycznemu uchwytowi i ergonomicznemu kształtowi.
 • Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu dzięki wyjmowanemu zbiornikowi na wodę i możliwości mycia w zmywarce.
 • System uderzeń wodnych zapewnia dokładne i skuteczne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych.
 • Bateria litowo-jonowa zapewnia długi czas pracy bez potrzeby częstego ładowania.
Wady
 • Zbiornik na wodę jest stosunkowo mały, co wymaga częstego uzupełniania.
 • Cena produktu jest wyższa niż niektórych innych dostępnych na rynku szczoteczek do zębów elektrycznych.

Panasonic EW1211W845 to przenośny irygator do czyszczenia jamy ustnej, który usuwa resztki jedzenia i bakterie z trudno dostępnych miejsc. Posiada 3 tryby intensywności strumienia wody, a jego bateria wystarcza na 30 minut ciągłego użytkowania.

Najpopularniejsze marki irygatorów do zębów

Waterpik to amerykańska marka, która od ponad 50 lat zajmuje się tworzeniem sprzętu oraz akcesoriów przeznaczonych do higieny jamy ustnej. Jej irygatory do zębów cieszą się dużym uznaniem nie tylko wśród użytkowników, ale także stomatologów. Mają szeroki zakres regulacji ciśnienia oraz pulsacji. W dodatku producent zadbał o wyposażenie swoich urządzeń w duży zestaw akcesoriów. Jedynym minusem modeli projektowanych przez firmę jest ich wielkość, jednak przy użytkowaniu ich jedynie w domu nie ma ona aż tak dużego znaczenia.

Aquapick jest południowokoreańską firmą, która zajmuje się jedynie tworzeniem stacjonarnych irygatorów do zębów. W ofercie producenta znajdziesz modele z najwyższym ciśnieniem oraz łatwą regulacją. Poza tym urządzenia są wykonane z materiałów wysokiej jakości, co przekłada się na ich dużą wytrzymałość. Niestety sprzęty Aquapick są stosunkowo drogie, ale zgodnie z opiniami użytkowników z całego świata zdecydowanie warte swojej ceny.

Haxe to polska marka specjalizująca się w tworzeniu sprzętu medycznego. Jej irygatory mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością wśród kupujących. Oczywiście nie mają one tak dobrych parametrów jak topowe modele od wcześniej wspomnianych cen, ale dobrze spełniają swoje zadanie, a ich zakup nie nadwyręży twojego budżetu domowego.

Irygator do zębów – najczęściej zadawane pytania

Irygator do zębów jest urządzeniem znacznie ułatwiającym zadbanie o prawidłową higienę jamy ustnej. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Co najważniejsze jest w pełni bezpieczny dla osób z nadwrażliwością oraz posiadaczami aparatów ortodontycznych czy protez. Jednak, by móc z pełni cieszyć się korzyściami, jakie daje korzystanie z tego sprzętu, należy odpowiednio je wybrać. W dalszej części tekstu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące irygatorów do zębów. 

Czy warto używać irygatora do zębów?

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych ma ogromne znaczenie dla zachowania prawidłowej jamy ustnej i pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko próchnicy, a także innych schorzeń zębów oraz dziąseł.

Korzystanie z irygatora do zębów jest najlepszym sposobem na usunięcie resztek jedzenia oraz bakterii z trudno dostępnych przestrzeni. W dodatku urządzenie wykonuje masaż dziąseł, który wzmacnia je, jednocześnie ograniczając ich krwawienie. Włączenie do swojej codziennej higieny irygatora jest szczególnie zalecane posiadaczom aparatów ortodontycznych, których czyszczenie jest dość problematyczne.

Czy irygator do zębów usuwa kamień nazębny?

Irygator do zębów skutecznie usuwa resztki jedzenia oraz bakterie z najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej, co sprawia, że rozwój kamienia nazębnego jest znacznie spowolniony. Jeśli jednak już doszło do odłożenia się kamienia niezbędne będzie udanie się do gabinetu stomatologicznego na wykonanie profesjonalnego zabiegu jego usunięcia. Pamiętaj, że próby zdjęcia kamienia w domu są nie tylko nieskuteczne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla twoich zębów.

Czy irygator jest skuteczniejszy od nici dentystycznej?

Irygator do zębów pozwala na bardziej precyzyjne wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych niż ma to miejsce w przypadku nici dentystycznych. Będzie zdecydowanie lepszym wyborem dla osób mających ciasno ułożone zęby. Poza tym urządzenie umożliwia usunięcie resztek jedzenia i bakterii także z linii dziąseł, co nie jest możliwe w przypadku nici dentystycznych, a dodatkowo zwiększa poziom higieny.

Co jest lepsze – irygator do zębów czy szczoteczka soniczna?

Zarówno irygator, jak i szczoteczka soniczna są świetnymi urządzeniami, które pomogą ci lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Pamiętaj jednak, że mają one zupełnie inne zadania. Sprzęty tego typu dopełniają się i jeden nie jest w stanie zastąpić drugiego. Szczoteczka pozwoli ci usunąć płytkę nazębną z płaskich powierzchni zębów, ale nie doczyści przestrzeni między nimi. Z kolei irygator doskonale poradzi sobie z ich wyczyszczeniem, ale nie da rady skutecznie usunąć całej płytki z powierzchni zębów.

Jak prawidłowo korzystać z irygatora do zębów?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób planujących zakup irygatora do zębów. Na początku napełnij zbiornik na wodę, po czym przystaw dyszę urządzenia do miejsca, które chcesz oczyścić. W tym momencie możesz włączyć irygator. Zacznij od tylnych zębów i stopniowo przesuwaj końcówkę urządzenia do przodu.

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts