Jak odblokować płytę indukcyjną? Dokładna instrukcja

Jak odblokować płytę indukcyjną? Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, znajdujący się na dotykowym panelu sterowania urządzenia. Sprawdź, czego nie robić, chcąc odblokować indukcję!
Alicja Kisiak
Kobieta próbuję odblokować czarną płytę indukcyjną

Zapamiętaj!

  1. Blokada płyty indukcyjnej często ustawiona jest przez producenta fabrycznie.
  2. Płytę indukcyjną można łatwo zablokować, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie, dzieciom i zwierzętom.
  3. Informacja o tym, jak odblokować urządzenie, znajduje się w instrukcji obsługi. 

Jak odblokować płytę indukcyjną?

Płyty indukcyjne bywają często fabrycznie zablokowane przez producenta, przez co przy pierwszym uruchomieniu trzeba je odblokować. Łatwo też włączyć blokadę podczas gotowania i sprzątania. Nie ma jednak powodu do paniki, bo można łatwo odblokować indukcję.

Symbol kłódki na panelu sterowania

Gdy urządzenie jest zablokowane, oczywiście nie można go włączyć. Ma to na celu zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem przez dziecko czy przechadzającego się po blacie kuchennym kota. Aby umożliwić sobie włączenie pól grzewczych, wystarczy odnaleźć przycisk z symbolem klucza lub kłódki na panelu dotykowym urządzenia. Następnie trzeba go przytrzymać przez przynajmniej 3 sekundy. To powinno odblokować urządzenie. 

Odblokowanie płyty indukcyjnej – kombinacja klawiszy

Jeżeli powyższy sposób nie pomógł lub na panelu dotykowym płyty nie ma symbolu klucza czy kłódki, konieczne będzie przeczytanie instrukcji obsługi urządzenia. Tam z pewnością znajduje się informacja dotycząca tego, jaka kombinacja klawiszy odpowiada za odblokowanie płyty indukcyjnej. 

Odcięcie zasilania płyty indukcyjnej

Wiele osób decyduje się odłączyć płytę indukcyjną od zasilania w celu odblokowania urządzenia. Nie jest to jednak najlepszy sposób, ponieważ na dłuższą metę może prowadzić do poważnych usterek. Najlepiej więc odblokowywać urządzenie tak, jak zaleca to producent.

Jak odblokować płytę indukcyjną? Zwykle wystarcza przytrzymanie przycisku z symbolem klucza lub kłódki. Zwolnienie blokady wygląda inaczej w przypadku poszczególnych urządzeń, dlatego najlepiej szukać odpowiedzi w instrukcji. Jeśli jej nie masz, prawdopodobnie znajdziesz ją w internecie w postaci pliku PDF. 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts