Pralka LG – błąd CL na wyświetlaczu to nie usterka!

Nie działa panel sterowania pralki LG? Błąd CL widoczny na ekranie nie oznacza awarii sprzętu AGD. Być może ktoś włączył ją przez przypadek lub domownicy nie poinformowali cię o zablokowaniu urządzenia. Dowiedz się więcej o tej funkcji i zobacz, jak ją dezaktywować!
Alicja Kisiak
pralka lg błąd cl

Małe dzieci lubią dotknąć i sprawdzić wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich rąk. Przyciski pracującej właśnie pralki nie są żadnym wyjątkiem. Bez blokady rodzicielskiej mogłoby się to skończyć przerwaniem prania, zmianą programu i zniszczeniem ubrań lub uszkodzeniem urządzenia. W pralkach LG „błędy” CL są tak naprawdę komunikatem o aktywowanej funkcji Child Lock – nawet przerwa w zasilaniu z sieci nie powinna jej wyłączyć. Sposób odblokowania panelu sterowania jest identyczny z włączaniem funkcji.

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Jeśli masz pralkę LG, błąd CL to nie awaria, tylko zabezpieczenie przed dziećmi

Nie wszystkie kody błędów i komunikaty są dokładnie wyjaśniane w instrukcjach czy w działach pomocy na witrynach internetowych. Stąd tak wiele wątpliwości u użytkowników. Pełną wiedzę na ten temat mają producenci i serwisanci, którzy zajmują się pralkami LG. „Błąd” CL powinien pokazywać się na wyświetlaczu naprzemiennie z czasem, który pozostał do końca prania. Jeśli jest inaczej, mogło dojść do awarii czujników lub elektrycznych podzespołów i trzeba wezwać serwis.

W niektórych modelach pralek LG funkcja CL włącza i wyłącza się automatycznie, po ustawieniu i uruchomieniu programu oraz zakończeniu prania. W innych trzeba to zrobić samodzielnie. Chcesz opróżnić bęben i wstawić kolejne pranie, ale nie możesz tego zrobić, bo naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku na panelu sterowania nie wywołuje żadnej reakcji urządzenia? Wyłącz zabezpieczenie przed dziećmi!

Jak wyłączyć blokadę rodzicielską w pralkach LG? Kod CL zdejmiesz w 3 sekundy

Aby włączyć lub wyłączyć blokadę rodzicielską w pralkach LG, należy nacisnąć i przytrzymać dwa odpowiednie przyciski przez 3 sekundy – ich położenie i podstawowe funkcje różnią się w zależności od modelu. Zwykle są stosowanie podpisane lub oznaczone adekwatnym symbolem. Przykładowo uśmiechniętą kłódką, kluczykiem albo buzią dziecka i kłódką. Jeżeli jednoczesne naciśnięcie dwóch przycisków nie zdejmuje blokady, możliwe są następujące awarie pralki LG:

  • błąd CL wywołują zanieczyszczone styki przycisków;
  • uszkodzone okablowanie;
  • usterki czujników;
  • awaria modułu sterującego.

W większości przypadków zablokowanie panelu sterowania, kiedy pojawia się komunikat CL, można samodzielnie naprawić – to praktyczna funkcjonalność, a nie usterka. Jeżeli nie da się zdjąć blokady rodzicielskiej w sposób zalecany przez producenta, pralkę LG i jej elektronikę powinien obejrzeć fachowiec z odpowiednią wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts