Pralka Samsung – błąd 4e. Kiedy wyświetla się ten kod?

Masz problem z praniem? Nie działa pralka Samsung? Błąd 4e może oznaczać problem z pobieraniem wody przez urządzenie. Sprawdź, co zrobić, gdy pojawi się ten komunikat i jak naprawić usterkę!
Ida Grabska
pralka samsung błąd 4e

Kod błędu 4e to problem posiadaczy pralek marki Samsung. Jeśli wystąpiła awaria urządzenia, na wyświetlaczu pojawi się zakodowana informacja. Jeśli nie masz pojęcia, o czym świadczy komunikat, zajrzyj do instrukcji obsługi, poszukaj także informacji na portalach tematycznych. Często przyczyna problemu jest błaha i możliwe jest samodzielne jej usunięcie. Jeżeli naprawa się nie powiedzie, kod 4e pojawi się ponownie, konieczne będzie wezwanie ekipy specjalistów. 

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Pralka Samsung. Co oznacza błąd 4e?

Kod 4e oznacza, że urządzenie nie pobiera wody. Twoim zadaniem jest sprawdzić, co jest przyczyną – zatkany zawór wlotowy, błąd w podłączeniu zimnej i ciepłej wody, problemy z ciśnieniem wody. Błąd 4e może też pojawić się, gdy wąż nie jest podpięty do pojemnika na detergenty. Najczęściej błąd 4e pojawiający się na wyświetlaczu sugeruje jednak kłopoty z dopływem wody do urządzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działać, zajrzyj do instrukcji obsługi producenta – powinny być tam wymienione najczęstsze kody błędów i wskazane ich prawdopodobne przyczyny. W przypadku kodu 4e (w niektórych modelach pralek Samsung jest to kod 4c) możesz spróbować samodzielnie usunąć awarię. Być może przyczyna jest bardzo błaha. 

Pralka Samsung – błąd 4e. Jak usunąć usterkę?

Jedną z często wybieranych pralek jest pralka Samsung. Błąd 4e oznacza, że woda nie dopływa do urządzenia. Zacznij sprawdzać, dlaczego tak się dzieje. Najpierw odkręć kran z zimną wodą i upewnij się, że wszystko działa, a woda swobodnie płynie. W dalszej kolejności musisz sprawdzić szczelność elementów, którymi płynie woda (kurki, zawory). Jeśli nie ma żadnych widocznych uszkodzeń, zbadaj, jakie jest ciśnienie w wężu doprowadzającym wodę do urządzenia. Jeśli jest odpowiednie, musisz sprawdzić, czy filtr wlotowy nie jest zapchany. Spróbuj go wyczyścić i ponownie włączyć pralkę – być może błąd nie pojawi się już na wyświetlaczu pralki.

Jeżeli błąd nadal się pojawia, musisz skontaktować się z centrum serwisowym Samsung. Problem może dotyczyć elementów wewnętrznych pralki.

Pralka Samsung – błąd 4e. Podsumowanie

Jeśli pralka Samsung wyświetla błąd 4e oznacza to kłopoty z dopływem wody do pralki. Dlatego też pierwsze kroki, jakie musisz podjąć, to sprawdzenie, czy w ogóle woda jest dostarczana do urządzenia, czy wszystkie elementy doprowadzające są prawidłowo podłączone, czy działa elektrozawór wlotowy. Niestety, przyczyną może być także awaria sterownika elektrycznego, co wymaga już pomocy specjalisty.

Jeśli nie uda ci się samodzielnie ustalić, co dzieje się z pralką, dlaczego występuje problem z zaopatrzeniem w wodę, musisz zadzwonić do serwisu i skorzystać ze wsparcia ekspertów. Pamiętaj też, że błąd 4e to nie to samo, co błąd e4. Kody te oznaczają zupełnie inne problemy z urządzeniem.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts