Żelazko czy parownica? Co sprawdzi się lepiej?

Żelazko czy parownica? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zadaje sobie to pytanie. Lepiej pozostać przy tradycyjnych metodach prasowania, czy raczej skorzystać z nowoczesnych? Podpowiadamy!
Ida Grabska
człowiek prasuje żelazkiem i zastanawia się nad parownicą

Prasowanie ubrań na ogół nie jest szczególnie lubianą czynnością. Być może dlatego w ostatnich latach coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego żelazka na rzecz lekkich urządzeń parowych. Żelazko czy parownica, które z nich warto wybrać? Sprawdź to!

Jak używać parownicy do prasowania? 

Jedną z największych zalet parownicy do prasowania jest brak konieczności rozkładania specjalnej deski. Ubrania traktujemy parą w momencie, kiedy wiszą rozłożone na wieszaku. Steamer nie jest szczególnie trudny w użytkowaniu. Urządzenie wystarczy wypełnić wodą zgodnie z zaleceniami producenta i włączyć. 

Parownica pozwala szybko i bez prawie żadnego wysiłku wygładzić ubrania, a także znacząco odświeżyć ich zapach. 

Efekty prasowania żelazkiem i parownicą

Jeżeli zastanawiasz się, co lepiej sprawdzi się w twoim domu: żelazko czy parownica, odpowiedz sobie koniecznie na pytanie o częstotliwość prasowania. Tradycyjne żelazko może okazać się niezbędne dla osób, które mają do uprasowania dużą ilość ubrań i którym zależy na dokładności. 

Parownica działa szybko, jest bardzo lekka i prosta w obsłudze. Nie wymaga również specjalnego stanowiska w postaci deski do prasowania. Warto jednak pamiętać, że efekty jej pracy nie na wszystkich ubraniach będą tak spektakularne, jak w przypadku dokładnego prasowania żelazkiem. 

Żelazko czy parownica? Co wybrać?

W przypadku większości osób, które na co dzień ubierają się swobodnie i nie przepadają za prasowaniem, parownica może okazać się całkowicie wystarczającym wyborem. Z kolei osoby, u których w miejscu pracy obowiązuje ścisły dress code i które nie mogą pozwolić sobie na marszczenia na koszulach, zdecydowanie nie powinny rezygnować z posiadania w domu żelazka. 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts