Blender kielichowy czy ręczny? Który z nich warto wybrać?

Blender kielichowy czy ręczny? To pytanie zadaje sobie przed zakupem wielu konsumentów. Sprawdź, co dokładnie je różni i który warto wybrać do swojej kuchni.
Alicja Kisiak
blender kielichowy czy ręczny

Zapamiętaj!

  • Blendery kielichowy i ręczny pełnią tę samą funkcję, ale różnią się od siebie budową.
  • Blender ręczny jest mniejszy i bardziej poręczny, nie posiada jednak wbudowanego naczynia.
  • Blender kielichowy zazwyczaj ma większą moc, zajmuje jednak znacznie więcej przestrzeni. 
  • Ostateczny wybór konkretnego urządzenia powinien zależeć od indywidualnych potrzeb.

Czym blender kielichowy różni się od ręcznego?

Blender kielichowy składa się z podstawy, w którą wbudowany jest silnik oraz naczynia w formie kielicha, na dnie którego znajdują się ostrza. Naczynie kielichowe może mieć bardzo różną pojemność, jednak zazwyczaj mieści się ona w przedziale od 0,5 do 2 litrów. Co można zrobić w blenderze kielichowym? Możesz miksować w nim duże ilości składników do koktajli, zup czy sosów. W zależności od modelu blender kielichowy może mieć wbudowane różne tryby pracy oraz liczne dodatkowe funkcje, takie jak na przykład kruszenie lodu czy wyciskanie soków.

Z kolei blender ręczny jest urządzeniem, na które składa się rączka z silnikiem oraz dokręcana rurka z ostrzem. W przeciwieństwie do kielichowego nie posiada własnego naczynia, dlatego miksowane składniki trzeba najpierw umieścić w oddzielnej misce albo dzbanku. 

Blender kielichowy czy ręczny?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź, czy lepszy jest blender kielichowy czy ręczny. Ten drugi jest zdecydowanie bardziej poręczny i mobilny. Można go złożyć i łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Urządzenie zmieści się nawet w niewielkiej szufladzie. Blender ręczny jest również łatwiejszy w czyszczeniu niż blender kielichowy. Ten drugi zazwyczaj cechuje się jednak większą mocą. 

Ostateczna decyzja zależy jednak od indywidualnych preferencji oraz miejsca na przechowywanie narzędzia. W przypadku blendera kielichowego potrzeba go nieco więcej.

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts