Jak wyczyścić głośnik w telefonie? Sprawdzony sposób

Regularne czyszczenie telefonu jest wręcz koniecznością. Nie wiesz jak to zrobić w trudno dostępnych miejscach? Dowiedz się jak wyczyścić głośnik w telefonie, i sprawdź jakie to łatwe!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić głośnik w telefonie

Tak iPhone, jak i smartfony zbierają kurz i łój z naszej twarzy i palców. Oba typy zabrudzeń nie omijają głośnika telefonicznego. Ten artykuł podpowie, jak wyczyścić głośnik w telefonie, by znów działał bez zarzutu.

W skrócie:

  1. Głośnik w smartfonach można oczyścić miękką szczoteczką do zębów, delikatnymi kolistymi ruchami. ✔️
  2. Możesz też użyć sprężonego powietrza, ale bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić telefonu. ✔️
  3. Inne przedmioty, z pomocą których możesz wyczyścić głośnik to pędzelek, guma do żucia, lub slime. ✔️

Czyszczenie głośnika krok po kroku

Zwykle jednym z pierwszych objawów tego, że najwyższa pora rozpocząć czyszczenie głośnika, jest pogarszający się dźwięk w słuchawce, nawet pomimo przebywania w miejscu, gdzie rozmówcy nie gubią zasięgu. Tak więc, jak wyczyścić głośnik w telefonie?

Najpierw należy delikatnie potrząsnąć głośnikiem, w celu wyrzucenia z niego największych zabrudzeń. Następnie należy rozpocząć czyszczenie miejsca szczoteczką do zębów z miękkim włosiem. Ruchem wymiatającym oczyszczamy otwór z okruchów, kurzu i innych zanieczyszczeń. Następnie możesz użyć taśmy malarskiej i kilkukrotnie przyłożyć jej kawałek do głośnika. Powinno udać się zebrać pozostałe zanieczyszczenia.

Bezpieczne czyszczenie głośnika do telefonu

Zdaniem niektórych specjalistów, na co dzień oczyszczających głośniki z zanieczyszczeń różnego pochodzenia, aby bezpiecznie oczyścić głośnik, należy przede wszystkim zdjąć obudowę telefonu. Następnie wykonać kroki, o których pisaliśmy wcześniej. Teraz, jak wyczyścić głośnik w telefonie sprężonym powietrzem?

Przydatna przypominajka ✨

Mając odsłoniętą obudowę, przy okazji można usunąć brud z jej środka.

Bezpieczne używanie sprężonego powietrza polega na spryskaniu nim z pewnej odległości wyjątkowo zabrudzonych części. Wówczas możliwe jest poprawienie jakości dźwięku, a także przy okazji pozbycie się zanieczyszczeń z pozostałych podzespołów. Wszystko przebiegnie prawidłowo, o ile uda się utrzymać dyszę pojemnika ze sprężonym powietrzem w bezpiecznej odległości od miejsca, w którym zebrały się niechciane okruchy.

głośnika nie czyścimy metalowymi przedmiotami

Czy wykałaczka może przydać się w trakcie czyszczenia telefonu?

Jak się okazuje, wykałaczka może być przydatna do czyszczenia zakamarków w telefonie. Można jej ostro zakończoną częścią delikatnie zeskrobać z głośnika zaschnięty brud. Poza tym można użyć jej do wygrzebywania z trudno dostępnych miejsc tego, czego nie udało się usunąć sprężonym powietrzem. Ważne jest, by robić to mimo wszystko bardzo ostrożnie. W końcu nie chodzi o to, by cokolwiek uszkodzić, a raczej sprawić, by jakość dźwięku uległa poprawie.

To, czego nie udało się do końca wyczyścić wykałaczką, można usunąć pędzelkiem do farb. Ci, którzy nie dysponują sprężonym powietrzem ani wykałaczkami, mogą wypróbować ten sposób. Teraz zastanówmy się, jak często oczyszczać głośnik rozmów.

Kiedy brud staje się wyjątkowo uciążliwy…

Zbieranie się kurzu i brudu powoduje złą jakość dźwięku w słuchawce telefonu, Poza tym nieprawidłowa, zakłócona jakość dźwięku jest słyszalna również wtedy, kiedy próbujemy obejrzeć bez słuchawek film z telefonu itd. To oznaka, że pora zabrać się za porządki w telefonie. Warto robić to regularnie, zanim pojawi się zły dźwięk.

Obawiasz się, że samodzielnie nie poradzisz sobie z czyszczeniem głośnika? Wykonaj telefon do serwisu i zapytaj, co możesz zrobić samodzielnie w domu. Jeśli wiesz, że któraś z czynności ewidentnie przerasta twoje umiejętności, możesz poprosić o pomoc. 

Jesteśmy jednak prawie pewni, że poradzisz sobie sam. W końcu głośnik oczyścisz np. … wyżutą gumą. Wystarczy, że przyłożysz ją do głośnika i w ten sposób usuniesz z niego drobne zabrudzenia i kurz. Pamiętaj, by potem na wszelki wypadek zdezynfekować miejsce czyszczenia – nie chcemy w końcu namnażać w tym miejscu bakterii i innych drobnoustrojów.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą ci w utrzymaniu twojego telefonu w czystości. Powodzenia w telefonicznych porządkach!

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts