Pralka Candy – błąd e03. Co to za awaria?

Nie działa pralka Candy? Błąd e03 pojawiający się na wyświetlaczu spędza ci sen z powiek? Wiedz, że to jeden z najczęstszych i najbardziej powszechnych kodów błędu. Jeśli zdarzyło ci się z nim spotkać, musisz sprawdzić, o czym może świadczyć. Przeczytaj i zadziałaj!
Alicja Kisiak
pralka candy błąd e03

Pojawienie się błędu na wyświetlaczu pralki może wywoływać konsternację. Niestety kody błędów pralek są dla większości osób zagadką. Gdy pojawia się błąd e03 w pralce Candy, najprawdopodobniej problem dotyczy odprowadzania wody. W wielu przypadkach udaje się samodzielnie usunąć usterkę, dlatego zanim zawołasz fachowca, spróbuj znaleźć przyczynę błędu. 

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Pralka Candy błąd e03? Co oznacza komunikat?

Jeśli na wyświetlaczu twojej pralki pojawił się błąd e03 nie denerwuj się, to prawdopodobnie problem z odpływem wody. Jedną z przyczyn może być zatkany, zablokowany system spustowy, co uniemożliwia swobodne odpływanie wody. Co możesz zrobić? W pierwszej kolejności spróbuj wyczyścić filtr i rurki odpływowe. Sprawdź także, czy w rurze nie ma zanieczyszczeń lub innych przeszkód uniemożliwiających odpływ wody.

Nie działa twoja pralka Candy, błąd e03 wciąż się wyświetla? Musisz wziąć pod uwagę możliwą awarię pompy odpływowej. Niestety w tej sytuacji będziesz potrzebował pomocy specjalisty. Konieczne będzie przeprowadzenie przeglądu urządzenia. Najlepiej, jeśli wezwiesz serwis.

Możliwą przyczyną problemów z odpływem wody jest także nieprawidłowe działanie przełącznika ciśnienia. To on odpowiedzialny jest za kontrolę poziomu wody w pralce. Element ten można wyregulować, a gdy jest uszkodzony, należy go wymienić. Pamiętaj, że w pralce Candy błąd e03 nie dotyczy uszkodzonej grzałki, ale może być związany np. uszkodzeniem styków w czujniku poziomu wody.

Pralka Candy – błąd e03 na wyświetlaczu. Jak sobie radzić?

Najpierw musisz odłączyć pralkę, a następnie zlokalizować i sprawdzić wąż odpływowy, który znajduje się z tyłu urządzenia. W pierwszej kolejności ustal, czy wąż nie jest załamany, uszkodzony, zatkany. Dopiero potem przejdź do sprawdzenia filtra odpływowego znajdującego się pod pralką. Aby zrobić sobie dostęp do filtra, będziesz musiał wysunąć pralkę.

Jeśli na wyświetlaczu pojawi się błąd e03 możesz próbować poradzić sobie samodzielnie z usterką. W tym celu sięgnij przede wszystkim po instrukcję obsługi. Możesz także poszukać informacji o awarii w internecie. Pamiętaj, że w pierwszej kolejności należy sprawdzić, jak wygląda wąż spustowy (być może jest zapchany), wykluczyć uszkodzenie pompy spustowej. Dopiero później szukać poważniejszych przyczyn awarii.

Jeśli nie znajdziesz przyczyny i nie naprawisz usterki samodzielnie, koniecznie wezwij specjalistów, którzy szybko pomogą ci rozwiązać problem. 

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts