Irygator do zębów – jak używać tego urządzenia?

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest irygator do zębów. Jak używać go tak, aby był jak najbardziej skuteczny? Jakie efekty może przynieść? Sprawdź to w dalszej części naszego artykułu.
Ida Grabska
kobieta w białym ubraniu używa irygatora do zębów

Zapamiętaj!

  • Irygator do zębów to urządzenie, które służy do czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. 
  • Irygatora używamy codziennie po myciu zębów.
  • Najpierw należy napełnić zbiornik na wodę, a następnie skierować końcówkę urządzenia w stronę miejsc, które chcemy oczyścić. 
  • Irygator do zębów jest uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej.

Jak działa irygator do zębów?

Irygator do zębów to niewielkie urządzenie, które ma za zadanie dokładnie oczyścić przestrzenie między zębowe oraz innych trudnodostępne miejsca w obrębie jamy ustnej. Działa poprzez wytwarzanie strumienia wody lub roztworu płynu do płukania jamy ustnej pod dużym ciśnieniem. W ten sposób wypłukuje resztki pokarmowe oraz płytkę nazębną.

Irygator do zębów – jak używać?

Jak prawidłowo używać irygatora do zębów? Z urządzenia można korzystać po każdym myciu zębów. Na początku należy wypełnić jego zbiornik wodą lub roztworem sporządzonym z płynu do płukania jamy ustnej. W następnej wkładamy końcówkę urządzenia do ust i kierujemy strumień wody lub w kierunku przestrzeni międzyzębowych. 

W nowoczesnych irygatorach można ustawić różne natężenia strumienia wody. Można z powodzeniem ustawiać je w zależności od zapotrzebowania. Ważne jest jednak to, aby nie korzystać na co dzień ze zbyt silnego strumienia, ponieważ może to prowadzić do urazu dziąseł.

Irygator do zębów – efekty

Regularne stosowanie irygatora do zębów znacznie wspierają higienę jamy ustnej, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób przyzębia, takich jak zapalenie dziąseł. Irygator może również pomóc w usuwaniu przebarwień, a także zwiększyć uczucie świeżości i czystości w jamie ustnej. Pamiętaj jednak, że irygacja nie zastępuje regularnego szczotkowania i nitkowania zębów. Warto traktować ją jako uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts