Biała mozaika — uniwersalny kolor, ponadczasowe rozwiązanie

Stwierdzenie, że biel nigdy nie wychodzi z mody i dobrze komponuje się ze wszystkim, nawet sama ze sobą nie jest nowością. Może być kolorem dominującym lub tłem dla innych barw. W opinii niektórych jest za mało wyrazista, trochę nudna, ale tu sprzeciw wyrażają kształty i tekstury, którymi można biel urozmaicić. Dobrym sposobem na to będą płytki ścienne i podłogowe.
Alicja Kisiak

Z zaletami bieli nie da się dyskutować, o czym wiedzą głównie mniejsze pomieszczenia. Optycznie biel je powiększa, tym bardziej połączona z lustrami, a na takim efekcie nam zależy. Dodatkowo sprawdzą się najlepiej wtedy, gdy chcemy uzyskać efekt kontrastu, pozwalając eksponować znaczące dla nas elementy, jak obrazy czy plakaty. Pozwala stworzyć wyciszające oraz eleganckie wnętrza. Dodatkowo dobrze dobrane oświetlenie wraz z bielą rozjaśni te pomieszczenia, które bywają ciemniejsze, nada im schludności. Gdzie i jak zastosować biel?

Białe płytki – połyskiem czy bez?

Aranżacje kuchni czy łazienki to zawsze stojący przed nami wybór płytek. Te pomieszczenia w dużym stopniu wiążą się z mniejszym metrażem, co sprawia, że poszukiwania różnych elementów wystroju skupiamy się na jasnych barwach, które nie będą dodatkowo przytłaczać. Jasne barwy nie muszą jednak oznaczać stylu minimalistycznego, choć mogą. Biała mozaika od Raw Decor w wersji o wysokim połysku na ścianie idealnie wpisze się w styl glamour, a szczególnie jeśli jest uzupełniona oświetleniem zdobionym złotem czy kryształkami.

Połyskujące białe płytki o ciekawych geometrycznych kształtach dobrze sprawdzą się również w pomieszczeniach urządzonych w stylu modernistycznym. W otoczeniu stali i szkła będą one nadawały eleganckiego klimatu, który obok minimalizmu jest cechą tego stylu. Płytki z efektem połysku nie powinny jednak znaleźć się na podłodze ze względu na śliską powierzchnię. Płytki podłogowe powinny być matowe i charakteryzować się niską nasiąkliwością. Sprawdzą się te ze sklepu Raw Decor – http://rawdecor.pl/plytki-podlogowe.html.

Jak dobrać białą mozaikę do stylów wnętrz?

Naturalność i prostota stylu skandynawskiego zachęca do dekoracji w postaci lameli. Białe matowe płytki Stick (jak te na stronie https://www.rawdecor.pl/plytka-stick-bialy-matowy.html) o takiej strukturze będą dobrze prezentować się zarówno na podłodze, jak i ścianie. Cechują się one prostotą, ale stanowią też wyrazisty akcent dekoracyjny. Chcąc urządzić wnętrze w stylu boho, można wybrać białą mozaikę w kształcie rombów lub arabeski, którą urozmaicimy pojedynczymi kolorowymi płytkami, barwy są bowiem ważną cechą dla tego stylu.

Dążąc do stylu rustykalnego, możemy natomiast zdecydować się na białą mozaikę w kształcie heksagonów z motywem pszczółki. Styl nowojorski ma natomiast wiele twarzy, to zarówno luksusowe wnętrza, jak i loftowe. Warto jednak zaznaczyć, że biel to dominująca barwa. Dlatego wyraziste, metaliczne o ciekawym kształcie i fakturze białe mozaiki ścienne będą eleganckim elementem wystroju. Przykładowo biała połyskująca mozaika Constellation idealnie podkreśli różnorodność i energię tego miasta. Loftowe wnętrza natomiast proszą się przede wszystkim o przestronność, a tę biel gwarantuje. Dobrym pomysłem tu będzie biała matowa mozaika Cube Marble Carrara pokrywająca duże powierzchnie optycznie powiększając przestrzeń.

Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts