Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie, aby go nie uszkodzić? Sprawdź!

Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie bez ryzyka, że cokolwiek uszkodzisz? To ważne zadanie, które pomoże ci utrzymać odpowiednią higienę w trakcie pracy. Od czego musisz zacząć i co warto przygotować?
Ida Grabska
jak wyczyścić klawiaturę w laptopie

Klawiatura laptopa to miejsce, w którym często pojawia się brud. Zbiera się tam nie tylko kurz, ale również fragmenty jedzenia, ponieważ wiele osób je przy komputerze, na przykład w trakcie pracy czy oglądania ulubionego serialu. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby wyrobić w sobie nawyk regularnego czyszczenia tej przestrzeni. W końcu to element, który ma wiele szczelin, w których żywność może utknąć i nawet gnić. A to jest coś, czego wszyscy chcą unikać! Skorzystaj z tych metod, a żaden okruch się nie ostanie! Sprawdź, jak wyczyścić klawiaturę w laptopie!

Sprężone powietrze to bezpieczny sposób na czyszczenie klawiatury w laptopie

Choć istnieją domowe sposoby na zabrudzenia, to warto zaopatrzyć się w pewien specjalistyczny, choć niedrogi gadżet, który naprawdę ułatwi ci to zadanie. Chodzi o sprężone powietrze. Dzięki niemu będziesz mógł wydmuchać wszystkie drobne okruszki czy kurz, który znajduje się na klawiaturze. Warto go czasem użyć, ponieważ to najbezpieczniejszy sposób czyszczenia laptopa. Dzięki niemu żaden klawisz nie zostanie uszkodzony, jak to może się zdarzyć, jeśli użyjesz zbyt dużej ilości wody czy siły swoich rąk. Takie powietrze kupisz w każdym sklepie ze sprzętem komputerowym za kilkanaście złotych.

Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie? Inne sposoby

Poza powietrzem możesz użyć także przedmiotów, które znajdziesz w swoim domu. Przede wszystkim przyda ci się szmatka i patyczek. Ten drugi wykorzystasz do wygrzebania większych elementów ze szczelin pomiędzy przyciskiem, a pozostał częścią klawiatury. Zwilżona ściereczka pomoże ci zaś w odpowiednim wyczyszczeniu klawiatury. Dobrą metodą może być też sięgnięcie po pędzelek, np. wykorzystywany przez fryzjerów. Nie będzie on drogi, a pozwoli także oczyścić przestrzeń między klawiszami.

Czyszczenie klawiatury laptopa – na to uważaj!

Jeśli znasz już sposoby na to, jak wyczyścić klawiaturę w laptopie, musisz uważać na kilka kwestii. W innej sytuacji możesz nawet doprowadzić do zniszczenia laptopa. Przede wszystkim klawisze w laptopie potrafią być stosunkowo delikatne. Dlatego ważne jest, aby nie podważać ich na siłę, by po prostu ich nie wyrwać. Ponadto bardzo problematyczne może okazać się zalanie tego elementu, dlatego musisz uważać na to, by nie zalać systemu. Używaj wyłącznych szmatki, która jest lekko zwilżona i dobrze odciśnięta. Do jej zmoczenia możesz użyć np. wody ze spryskiwacza. To pomoże ci lepiej kontrolować jej ilość.

Nigdy nie używaj suszarki do włosów!

Jeśli doszło do zalania klawiatury, musisz jak najszybciej poradzić sobie z tym problemem. Pamiętaj jednak, aby nigdy w takiej sytuacji nie sięgać po suszarkę do włosów. Może ona sprawić nawet, że jej obudowa po prostu zostanie stopiona. Dlatego raczej sięgnij po ręczniki papierowe i tkaniny, które wchłoną wilgoć. Dzięki temu zbierzesz również z powierzchni szkodliwe dla sprzętu substancje, takie jak rozpuszczony w wodzie cukier.

Wiesz już, jak wyczyścić klawiaturę w laptopie. Regularne czyszczenie klawiatury sprawi, że ta będzie sprawnie działała przez dłuższy czas. Skoro już więc wiesz, jak to robić, raz na miesiąc bądź dwa zajmij się swoim sprzętem. Dokładne wyczyszczenie tego elementu nie zajmie ci wiele czasu, a bez wątpienia sprawi, że twój komfort pracy będzie po prostu wyższy. Nie zapominaj o tym, aby dbać także o touchpad czy wejścia USB. One również mogą wymagać przetarcia!

Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts