Jakie okulary wybrać do trójkątnej twarzy?

Alicja Kisiak
młoda dziewczyna z trójkątną twarzą w okularach

Okulary należy dobierać, mając na uwadze nie tylko preferencje własne czy upodobania, lecz przede wszystkim kształt twarzy. Wbrew pozorom jest to jedna z najistotniejszych kwestii – źle dobrane oprawki mogą zmieniać proporcje twarzy, a dodatkowo postarzać. Jakie modele będą właściwe do twarzy w kształcie trójkąta lub inaczej – serca?

Czym charakteryzuje się trójkątna twarz?

Trójkątna twarz jest dosyć charakterystyczna – eksperci bez problemu są w stanie rozpoznać ją niemalże od razu. Niemniej jednak, wybierając samodzielnie okulary, warto w pierwszej kolejności ocenić, czy rzeczywiście mamy twarz w kształcie serca. Trójkątna twarz charakteryzuje się bowiem wyraźnie zaznaczonym, lekko zaokrąglonym podbródkiem oraz nieproporcjonalnie szerokim czołem. Bardzo często czoło jest również wysokie, jednak można je skorygować, dobierając dla siebie odpowiednią fryzurę. 

Jakie okulary sprawdzą się w przypadku trójkątnej twarzy?

Wydaje się, że przy tak charakterystycznych rysach dobór oprawek okularowych stanowi nie lada wyzwanie. Niemniej jednak wystarczy kierować się prostymi zasadami, aby zawsze wyglądać stylowo. Przede wszystkim warto wybierać okrągłe oprawki, które nieco złagodzą wygląd podbródka i odwrócą od niego uwagę. Osoby, które chciałyby postawić na bardziej stonowany kształt, mogą wybrać oprawki zaokrąglone wyłącznie z dołu. W kontekście ramki dobrze, aby była ona szersza na dole, natomiast węższa na górze. Dzięki temu można optycznie poszerzyć stosunkowo wąską linię szczęki. Doskonałą propozycją dla osób z trójkątną twarzą będą okulary Tom Ford, które nie tylko pięknie się prezentują, lecz również pomagają wyrównać dysproporcje twarzy. Ważne, aby powyższych zasad przestrzegać, wybierając nie tylko okulary korekcyjne, lecz także przeciwsłoneczne bądź tak zwane zerówki, które służą nam na przykład do pracy przy komputerze lub oglądania telewizji. 

Jakich okularów unikać przy trójkątnej twarzy?

Osoby z trójkątną twarzą pewnych modeli okularów powinny zdecydowanie unikać. Mowa tutaj przede wszystkim o oprawkach, które są szersze na górze, natomiast węższe na dole. Zwracają one uwagę na czoło, podkreślając dodatkowo dysproporcję. Nietrafionym wyborem będą też oprawki w kształcie prostokąta, zwłaszcza te o grubych ramkach. Postarajmy się unikać wyrazistych kolorów, postawmy raczej na stonowane barwy, jakie posiadają na przykład okulary Carrera

Okulary z przezroczystymi oprawkami do trójkątnej twarzy – tak czy nie?

W ostatnim czasie bardzo modne są okulary z przezroczystymi oprawkami – mówi się nawet, że pasują one do niemal każdego kształtu twarzy, wystarczy tylko odpowiednio je dobrać. Rzeczywiście, w przypadku osób z twarzą w kształcie serca bardzo dobrze sprawdza się ten model. Ważne, aby oprawki były zaokrąglone, przynajmniej na dole. Przezroczyste oprawki są o wiele lepszym wyborem, niż kolorowe, pomagając delikatnie łagodzić rysy twarzy. Decydując się na ten model, nie musimy wybierać pomiędzy stylowym wyglądem, a dopasowaniem okularów do kształtu buzi.

Archiwum: listopad 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts