Narzuta na łóżko – odrobina luksusu w sypialni 

Narzuta to łatwy sposób na zaprowadzenie porządku w sypialni. Szybko rozłożona na łóżku potrafi zmienić pokój nie do poznania. Nakrycie łóżka to wykończenie, które dodaje ekskluzywnej atmosfery do sypialni i sprawia, że pokój wygląda schludnie i czysto. 
Alicja Kisiak

Proste i praktyczne narzuty 

Nawet najbardziej czysta sypialnia może wyglądać na nieporządną, jeśli łóżko nie jest zaścielone, a kołdry leżą na środku. Najbardziej oczywistą korzyścią z używania narzuty na łóżko jest to wystarczy ją narzucić na łóżko, aby zmienić wystrój pokoju. Narzuta sprawia, że łóżko wygląda ładnie i elegancko. Narzuta zapewnia jednolity wygląd sypialni każdego dnia. Pościel może mieć różne kolory, ale dobrze wybrana narzuta zawsze będzie pasować do wystroju sypialni. 

Narzuty z kolorem i ze wzorem  

Narzuta na łóżko nie musi być nudna. Wybierając narzutę należy zwrócić uwagę na dodatki obecne w sypialni. Łóżko zwykle stanowi centralną część pokoju, ale powinno istnieć połączenie między pościelą a innymi akcesoriami w sypialni, takimi jak zasłony i dywany. Dostępne są narzuty w różnych rozmiarach. W ten sposób można kupić nakrycie, które będzie pasować do łóżka – niezależnie od tego, czy jest to łóżko podwójne, czy pojedyncze. Dzięki wzorom np. w kształcie rombu tworzy się piękną, graficzną ekspresję, a sypialnia nabiera ponadczasowego wyrazu. Delikatne zdobienia narzut cekinami tworzy ekscytującą dynamikę, z kolei nasycone kolory będą idealnie pasować do pokoju młodzieżowego. 

Narzuta zdobi i chroni 

Narzuta chroni łóżko i pościel przed kurzem. Jej zadaniem jest jednak nie tylko ochrona pościeli przed zabrudzeniami, narzuta jest także ozdobą. Na jedną rzecz powinno się szczególnie uważać. Przed pościeleniem łóżka dobrze jest sypialnię przewietrzyć. Można to zrobić podczas porannej rutyny, na zakończenie której, nałożyć narzutę na łóżko. Dobrze dopasowana narzuta powinna być o co najmniej 20 cm szersza z obu stron łóżka. To, czy narzuta ma dotykać podłogi, to kwestia gustu. Niektórzy chcą, aby całe łóżko było przykryte, ponieważ nadaje to minimalistyczny i uporządkowany wygląd, podczas gdy inni mają po prostu narzutę, która zakrywa kołdry i poduszki.   

Narzuty wykonane są z różnych materiałów. Nie ma materiału, który jest lepszy od drugiego, ponieważ służą one przede wszystkim do dekoracji. Narzuty na łóżko wykonane z poliestru są łatwe w utrzymaniu czystości i można je często prać. Zawsze dobrze jest wcześniej sprawdzić ulotkę dołączaną do narzuty, aby mieć pewność, że zostanie prawidłowo wyczyszczona. Narzuty poliestrowe są trwałe i nie zmieniają swojej faktury, a kolory nie bledną. Zawsze warto postawić na dobrą jakość kupowanej narzuty.   

Narzuta na łóżko ma duży wpływ na wygląd sypialni. Jest to zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny element pokoju. 

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts