Pralka Samsung – błąd 5UD (SUD). Co oznacza ten kod na wyświetlaczu urządzenia?

Widzisz awarię swojej pralki Samsung? Błąd 5UD wcale nie musi oznaczać dużej usterki! W artykule wyjaśniamy, dlaczego twoje urządzenie wyświetla komunikat SUD (5UD).
Ida Grabska
pralka samsung błąd 5ud

Czasem po uruchomieniu urządzenia pojawia się na wyświetlaczu komunikat SUD lub 5UD? Nie wiesz, co to oznacza ani jak go usunąć? Ten artykuł rozwieje twoje wątpliwości i pomoże pozbyć się kłopotu. Nie panikuj, jeśli widzisz generowany przez pralkę Samsung błąd 5UD – poniżej znajdziesz rozwiązanie.

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Pralka Samsung – błąd 5UD. Znaczenie komunikatu

Kiedy widzisz na wyświetlaczu pralki Samsung błąd 5UD, najczęściej oznacza to zbyt dużą ilość piany w bębnie pralki. Powoduje to uruchomienie czujnika i zatrzymanie cyklu prania do momentu aż piana opadnie. Błąd SUD nie wskazuje na poważne uszkodzenie urządzenia, jednakże w przypadku problemów z pralką i kodami błędów skontaktować się z serwisem. Rzadziej występujące usterki, które generują błąd 5UD, to:

  • uszkodzenie czujnika piany;
  • częściowe zablokowanie węża spustowego lub filtru odpływowego;
  • usterka płyty sterowania.

Czy można naprawić samodzielnie błąd o kodzie SUD (5UD)?

Jeśli pralka zatrzymuje cykle przez zapienienie bębna pralki, droga naprawa nie jest konieczna. W takiej sytuacji zaleca się zmniejszenie ilości detergentu stosowanego do prania lub zmianę na mniej pieniący. Jeśli to nie pomaga, trzeba wykonać polecenie producenta i włączyć program „Eco czyszczenie bębna”, a w przypadku jego braku programu z temperaturą 90°C. Upewnij się, że resztki detergentu – płynu do płukania i proszku nie zatkały odpływu. Pamiętaj, by podczas korzystania z urządzenia, dostosować ilość środków piorących do stopnia zabrudzenia i ilości wsadu. Dzięki temu nadmiar piany przestanie być problemem.

W przypadku generowania przez pralkę Samsung błędu 5UD nie trzeba od razu wpadać w panikę. Z dużym prawdopodobieństwem używasz nieodpowiedniego rodzaju detergentu, co możesz samodzielnie naprawić. Jeśli zmiana środka czyszczącego nie przyniosła oczekiwanych efektów, należy skontaktować się z fachowcem.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts