Pralka Electrolux – błąd E20. Co oznacza kod błędu i jak naprawić awarię?

Co oznacza wyświetlanie przez pralkę Electrolux błędu E20? Właściciel może obawiać się poważnej usterki, jednak czy to właśnie sugeruje kod błędu E20 na wyświetlaczu urządzenia? Sprawdź to, czytając nasz artykuł.
Ida Grabska
pralka electrolux błąd e20

Pralka Electrolux jest jednym z najczęściej używanych sprzętów domowych. To bardzo praktyczne i niemal niezawodne urządzenie, które pozwala na wygodne nastawienie prania. Jednak czasem urządzenie może ulegać awarii. Kiedy wyświetlany jest przez pralkę Electrolux błąd E20, oznacza to, że nie może pobrać wody. Problem można wyeliminować. Poniżej wyjaśniamy, jak to zrobić.

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Pralka Electrolux błąd E20 – co oznacza ten kod?

Wskazywanie przez pralkę Electrolux błędu E20 to jedna z najczęstszych awarii, które mogą wystąpić podczas cyklu prania. Informuje użytkownika o wystąpieniu usterki w systemie odprowadzania brudnej wody oraz możliwe problemy z pompą spustową. E20 to jeden z najpopularniejszych kodów błędów, więc sposób postępowania wyjaśnia instrukcja obsługi urządzenia.

Jaka jest przyczyna błędu pralki Electrolux?

Przyczyny błędu E20 mogą być różne, ale zazwyczaj wynikają z problemów z odpływem wody. Jednym z możliwych powodów może być zablokowany filtr w pralce lub zatkanie węża odpływowego. Czujnik mógł wykryć również problem z pompą spustową. To wszystko mogło przyczynić się do tego, że pralka nie wypompowuje wody i nie może dokończyć prania. Aby wyeliminować błąd E20, konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki i wskazanie dokładnej przyczyny usterki.

Sposoby naprawy tej awarii

Wyświetlanie przez pralkę Electrolux błędu E20 oznacza nieprawidłowość, którą w niektórych przypadkach można usunąć samodzielnie. Wcześniej należ odłączyć urządzenie od zasilania i zakręcić zawór wody. Trzeba zapoznać się z zaleceniami producenta:

  • należy sprawdzić prawidłowe ułożenie węża spustowego;
  • trzeba sprawdzić filtr i pompę pralki, a w razie konieczności wyczyścić je – osady spłucz pod bieżącą wodą;
  • sprawdź, czy nic nie tworzy blokady w odpływie pralki – w razie konieczności trzeba oczyścić układ odpływowy;
  • aby rozwiązać ten problem, można odłączyć pralkę na 2 godziny od źródła zasilania – po ostygnięciu pompa odpływowa powinna działać;
  • używaj mniej proszki i płynu do płukania.

Jeśli błąd E20 nadal występuje, może to wskazywać na nieprawidłowe działanie pompy i konieczność wymiany części. Tym powinien zająć się profesjonalny serwis.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts