Wyciskarka wolnoobrotowa a sokowirówka. Czym różnią się te urządzenia?

Wyciskarka wolnoobrotowa a sokowirówka. Obydwa te urządzenia służą do wyciskania soku ze świeżych owoców i warzyw. Co je różni? Które z nich warto kupić? W dalszej części artykułu odpowiemy na te pytania!
Ida Grabska
rodzina robi sok wyciskarka wolnoobrotowa i sokowirówką

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z agd-dlaciebie.pl

Zapamiętaj!

  • Sokowirówka i wyciskarka wolnoobrotowa służą do uzyskiwania soku ze świeżych warzyw i owoców.
  • Sokowirówka działa szybciej od wyciskarki, jednak generuje wysoką temperaturę.
  • Wyciskarka wolnoobrotowa działa wolniej, ale pozwala zachować więcej cennych składników odżywczych.

Wyciskarka wolnoobrotowa a sokowirówka

Sokowirówka to urządzenie, które działa dzięki szybko obracającemu się ostrzu. Podczas pracy kruszy ono warzywa i owoce, a przez załączone sitko wyciska z nich sok. Proces jest szybko, jednak wiąże się z generowaniem wysokiej temperatury. Prowadzi to do utraty wielu cennych składników odżywczych. 

Wyciskarka wolnoobrotowa działa z kolei na zasadzie delikatnego miażdżenia owoców i warzyw oraz wyciskania z nich soku poprzez wolnoobrotową prasę w ślimakowym kształcie. Jak sama nazwa wskazuje, proces ten jest zdecydowanie wolniejszy niż w przypadku sokowirówki. Jest jednak bardziej efektywny, ponieważ pozwala zachować więcej witamin i innych cennych składników odżywczych. Dodatkowo wyciskarki wolnoobrotowe radzą sobie również z wyciskaniem soku z twardych warzyw, co nierzadko sprawia problem sokowirówkom. 

Lepiej wybrać wyciskarkę wolnoobrotową czy sokowirówkę? 

Decyzję o zakupie urządzenia do wyciskania soku ze świeżych warzyw warto dobrze przemyśleć. Soki powinny być źródłem wielu cennych składników odżywczych, witamin i minerałów. Jeżeli zależy ci na tym, aby wzbogacić swoją dietę, zdecyduj się na wyciskarkę wolnoobrotową. Jeśli jednak nie lubisz długo czekać na sok i z reguły nie wyciskasz go z twardych korzeni roślin, możesz śmiało zakupić sokowirówkę. 

Wyciskarka wolnoobrotowa jest nowocześniejszym rozwiązaniem, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę! Pomoże ona włączyć do codziennego menu soki, które są nie tylko smaczne, ale także zdrowe!

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts