Pralka Bosch, błąd E36. Co wiadomo o tym kodzie?

Zawiodła cię pralka Bosch? Błąd E36 oraz jego warianty są dość zagadkowe dla użytkowników. I wiele wskazuje na to, że nie ma jednego rozwiązania, które dałoby się zastosować samodzielnie. Przeczytaj tekst i dowiedz się więcej!
Jan Warzecha
pralka bosch błąd e36

Pralki to jedne z niezbędnych urządzeń AGD w polskich domach. Wszyscy domownicy chcą, aby sprzęt działał bez zarzutu, a pranie było łatwe i przyjemne. Niestety technologia bywa kapryśna. Błąd E36 pralki Bosch to jedno z tych tajemniczych zawirowań technologicznych, które mogą popsuć nastrój nawet najbardziej cierpliwej gospodyni. Kod nie jest wyjaśniony przez producenta w instrukcjach czy materiałach pomocy na stronie internetowej. Dlatego wszystkie poniższe informacje pochodzą od osób, które anonimowo dzielili się swoimi radami w internecie.

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Błąd E36 pralki Bosch. Co oznacza?

Autoryzowani serwisanci nie tylko przechodzą szkolenia organizowane przez producenta, ale też zobowiązani są do zachowywania pewnych rzeczy w tajemnicy. Dlatego między internetowymi „fachowcami” są spore rozbieżności. Wśród najczęściej podawanych przyczyn pojawienia się błędu E36 w pralce Bosch znajdują się usterki grzałki pralki oraz problemy z systemem zamykania. Na liście podzespołów, które mogą wywołać ten problem, znajdują się także:

  • moduł mocy pralki;
  • triak;
  • przekaźnik.

Kody F36 i E36/10 

Ciekawostką jest, że w niektórych modelach błąd E36 pralki Bosch prezentowany jest w innej formie – w niektórych seriach może pojawić się kod F36. W większości modeli oznacza on to samo, co kod E36. Pralko-suszarki marki Bosch często wyświetlają naprzemiennie dwa komunikaty E36 i 10. Zazwyczaj oznacza zapchanie filtrów lub innych modułów urządzenia.

Pralka Bosch, błąd E36 – diagnostyka. Jak rozpoznać przyczynę?

Jeśli błąd E36 w pralce Bosch wyświetla się bez przerwy, najprawdopodobniej awarii uległa grzałka. Sprawdzić można to samodzielnie, jednak niezależnie od wiedzy i umiejętności zawsze warto znać realne granice swoich możliwości. Diagnostyka pralki obejmuje sprawdzenie kolejno:

  • grzałki pralki;
  • czujnika temperatury;
  • instalacji elektrycznej;
  • modułu mocy.

W przypadku pralko-suszarek marki Bosch sytuacja może być analogiczna. Jednak warto pamiętać, że różne modele i generacje sprzętu AGD różnią się budową, a co za tym idzie – mogą generować różne problemy. Bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności najlepiej od razu wezwać serwis.

Kod błędu E36 w pralce Bosch – co dalej? Samodzielna naprawa, pomoc serwisu

Czasami zdarza się, że wyświetlający się na pralce Bosch błąd E36 to tylko chwilowe zawirowanie systemu, które zniknie po restarcie urządzenia. Jednak jeżeli komunikat E36 powraca, warto skontaktować się z producentem w sprawie awarii.

Nie zawsze przerwana praca urządzenia oznacza coś poważnego. Niezależnie od tego, co sugeruje błąd E36 pralki Bosch, warto zawsze zachować spokój i skorzystać z fachowej pomocy, jeśli tego wymaga sytuacja.

Archiwum: lipiec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts