Podniecenie- jak efektywnie je rozbudzić?

Alicja Kisiak
Podniecenie- jak efektywnie je rozbudzić?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym jest podniecenie i kiedy doświadczamy tego uczucia. Niemniej jednak mało kto wie, że możemy naszym i partnera lub partnerki podnieceniem dowolnie manipulować. Wobec tego jakie są domowe środki na podniecenie?

Czym jest podniecenie?

Podniecenie to stan, któremu nikomu z nas nie trzeba specjalnie tłumaczyć. Okazuje się, że doskonale również zdajemy sobie sprawę z tego, w jakich sytuacjach je odczuwamy. Jednak mało kto wie, że podniecenie nie jest stanem fizycznym, a jedynie fizycznie się objawia. Zacznijmy do tego, że podniecenie ma swoje źródła w naszym umyśle i psychice. To właśnie tam za pomocą różnego rodzaju zmysłów dostarczane są odpowiednie impulsy, które w efekcie mają doprowadzić do reakcji czysto fizycznej. Bodźce docierają do nas za pomocą dotyku, węchu, a także zmysłu wzroku. Wówczas natychmiastowo za ich pośrednictwem przesyłany jest sygnał do organizmu, który wykonuje odpowiednie reakcje czyli erekcję w przypadku panów i tak zwane uczucie wilgotności w miejscu intymnym w przypadku pań. Warto więc zdać sobie sprawę, że podniecenie nie jest zjawiskiem fizycznym, a jedynie reakcją fizyczną naszego organizmu, która ma swój początek w mózgu i następuje w efekcie, kiedy oddziałują na nas określone bodźce.

Jak podniecają się kobiety, a jak mężczyźni?

Panie i panowie to dwie różnorodności. Często mówi się, że kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa. Okazuje się, że stwierdzenie to jest jak najbardziej zasadne, a najdokładniej obrazuje je sposób w jaki obie z płci odczuwają podniecenie. Jak można dowiedzieć się z portalu SeksPedia panowie są wzrokowcami. Dokładnie tak jest, gdyż już jedynie widok nagiej partnerki, czy partnerki w bieliźnie wywołuje u nich odpowiednią reakcję. Często wskazuje się również na to, że panom wcale nie potrzeba dużo by się podniecić. Wystarczy jedynie, że ich oczom ukaże się odpowiedni widok, a ich nastrój od razu jest odpowiedni do miłosnych igraszek. Niemniej jednak panów również mocno jest wstanie podniecić delikatny dotyk w odpowiednich miejscach jak np. szyja czy wewnętrzna strona ud. W przypadku pań jednak wszystko odbywa się z goła inaczej. Kobiety nie podniecają się tak łatwo i potrzebują nieco więcej czasu na to, by ich podniecenie osiągnęło moment kulminacyjny, a jednocześnie przygotowało ich do stosunku płciowego. Panie o wiele mocniej reagują na męski dotyk w czułych miejscach. Co ciekawe, bardzo często wskazuje się również na to, że kobiety niezwykle silnie reagują również na zapachy. Być może to właśnie z tego powodu tak chętnie oferują one panom na urodziny czy inne okazje perfumy i wody kolońskie? Panie znacznie słabiej reagują z kolei na bodźce wzrokowe. Niemniej jednak niektóre kobiety są również wrażliwe na dźwięki. Czułe szeptanie do ucha, a także niski i zdecydowany męski głos potrafią zdziałać cuda.

Domowe środki na podniecenie- co zadziała na panie i panów w pobudzający sposób?

Wspomniane zostało, że podnieceniem partnera lub partnerki można dowolnie manipulować i rozbudzić je w dowolnym momencie. Wobec tego warto wiedzieć, jakie są domowe środki na podniecenie. Przede wszystkim zapachy z feromonami, które panie rozpylą w domu, z pewnością szybko zadziałają na męskie zmysły i szybko nastroją panów do miłosnych igraszek. Z kolei panowie mogą poczęstować swoje partnerki lampką czerwonego wina. Większość pań podnieca się o wiele łatwiej po niewielkiej dawce alkoholu, co może mieć związek z jego odprężającym działaniem. Wiele osób wskazuje również odpowiednią dietę, a raczej na odpowiedni posiłek, zaserwowany np. na romantycznej kolacji. Pamiętajmy bowiem, że istnieje coś takiego jak naturalne afrodyzjaki spożywcze. Często można spotkać się z opiniami, że najsilniejszymi afrodyzjakami są owoce morza oraz gorzka czekolada potrafią zdziałać cuda i rozbudzić zmysły oraz podniecenie obojga kochanków. W przypadku panów równie mocno zadziała seksowna bielizna, z racji tego, że są oni wzrokowcami. W przypadku pań zaś można pokusić się o namiętny, a jednocześnie subtelny dotyk, który rozbudzi ich wyobraźnię.

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts