Czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej?

Czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej? Na czym dokładnie polega soniczna technologia czyszczenia zębów? W dalszej części artykułu znajdziesz odpowiedzi na te pytania!
Ida Grabska
osoba nakłada pastę na szczoteczkę soniczną

Regularne dbanie o higienę jamy ustnej to najważniejszy element profilaktyki próchnicy. Dentyści na całym świecie polecają zmianę szczoteczek manualnych na elektryczne. Czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej? Sprawdź to!

Jak działa szczoteczka soniczna? 

Szczoteczka soniczna wytwarza drgania, które generują powstanie fali akustycznej, która powoduje tworzenie się na powierzchni zębów maleńkich pęcherzyków powietrza. Jej głowica porusza się w górę i w dół z ogromną prędkością, co pozwala niezwykle skutecznie usunąć nie tylko resztki pokarmowe, ale także nagromadzoną płytkę nazębną. 

Właśnie z tego powodu ten rodzaj szczoteczki uważany jest obecnie za najbardziej skuteczny w dbaniu o codzienną higienę jamy ustnej. 

Czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej? 

To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników. W istocie szczoteczka soniczna również jest szczoteczką elektryczną. Żeby mogła działać, musi zostać wcześniej naładowana. Istnieją niewielkie przenośne modele, które działają na baterie, jednak znaczna większość wymaga podłączenia do gniazdka. 

Szczoteczkę soniczną warto jednak odróżnić od tradycyjnej szczoteczki rotacyjnej. Ta nie wykorzystuje technologii sonicznej. Działa dzięki okrągłej główce, która obraca się z bardzo dużą prędkością (nawet 7 tysięcy obrotów na minutę). Również jest bardzo skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej. Nie jest jednak tak delikatna dla zębów i dziąseł. Dlatego może nie nadawać się dla osób z tendencją do krwawienia.

Żarówo szczoteczka soniczna, jak i rotacyjna to urządzenia elektryczne. Obydwie bardzo dobrze radzą sobie z utrzymywaniem wysokiej higieny jamy ustnej. Szczoteczka soniczna działa poprzez wytwarzanie fali akustycznej, a rotacyjna jedynie obraca się na powierzchni zęba. 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts