Mocno nawilżający krem do twarzy – czy to jedyny kosmetyk, którego potrzebuje zadbana pani domu?

Alicja Kisiak

O skórę powinno się odpowiednio dbać, aby zapewnić jej zdrowie i promienny wygląd. Czy w tym celu wystarczy tylko mocno nawilżający krem do twarzy? Sprawdź, jak każda pani domu może zatroszczyć się o piękną skórę!

W wirze domowych prac nie zastanawiasz się, w jakich procesach uczestniczy twoja skóra. Jest obecna w przemianach metabolicznych, pełni funkcję termoizolacyjną i ochrania narządy wewnętrzne. Z jej pomocą dochodzi do syntezy witaminy D. Wobec tego koniecznością wydaje się odpowiednia troska o jej wygląd i zdrowie. Wielu ludzi nadal ogranicza się tylko do jednego czy dwóch kosmetyków. Czy to wystarczy? Sprawdź, jakie elementy warto wprowadzić do pielęgnacji.

Mocno nawilżający krem do twarzy – niekoniecznie dobry minimalizm

Każda cera jest inna, więc będzie wymagać indywidualnego podejścia. To, co sprawdza się u twojej mamy lub siostry, zapewne nie będzie odpowiednie dla ciebie. Jakiś czas temu, kiedy nie było takiej świadomości w kontekście dbania o urodę – wiele pań posiadało w swojej kosmetyczce jeden podstawowy produkt. Był nim krem nawilżający, czasami wzbogacony o rzekome działanie przeciwzmarszczkowe. Obecnie doskonale wiadomo, że to zbyt mało, aby zatroszczyć się o cerę na wielu płaszczyznach.

Kompleksowa pielęgnacja skóry od A do Z

Wiemy, jak trudny bywa dobór odpowiednich produktów i schematów pielęgnacji. Szczególnie gdy brakuje ci czasu. W gąszczu różnorodności ciężko wybrać ten jedyny najlepszy kosmetyk. Warto wyznaczyć sobie kilka poszczególnych etapów porannej i wieczornej rutyny. To znacznie ułatwi zakupy w drogerii, czy aptece. Na co zwrócić szczególną uwagę? Pamiętaj, że każda cera jest inna, co sprawia, że trzeba odpowiednio dobrać substancje aktywne oraz konsystencję produktów.

Nawilżanie i natłuszczanie

Suchość to cecha większości cer. Trzeba umieć odróżnić ją od typowego odwodnienia. Taka skóra ma zaburzoną barierę lipidową. Odwodnienie natomiast to dysfunkcja polegająca na zwiększonej ucieczce wody z naskórka. Te dwa elementy często idą ze sobą w parze. Mocno nawilżający krem do twarzy musi zawierać związki, które będą wiązać wodę, ale także wspomogą odbudowę ochronnej warstwy. Szukaj substancji takich jak:

  • kwas hialuronowy;
  • skwalen;
  • ceramidy;
  • witamina E;
  • oleje roślinne;
  • mocznik.

Antyoksydacja

Zanieczyszczenia środowiska nie sprzyjają twojej skórze. Wolne rodniki działają na nią degradująco. Rozpocznij z nimi walkę, wprowadzając związki przeciwutleniające. Są to przede wszystkim wyciągi roślinne m.in. z zielonej herbaty, winogron, witamina C, witamina E, koenzym Q10, selen oraz cynk. Ich regularne stosowanie opóźnia pojawienie się zmarszczek, a skóra długo zachowuje młody wygląd. 

Złuszczanie

Bez względu na rodzaj skóry, jaki masz, złuszczanie jest bardzo ważnym elementem. Wspomaga odnowę komórkową, walkę z przebarwieniami oraz pomaga lepiej zadziałać innym substancjom aktywnym. Wykonuj peeling średnio co 2 tygodnie. Jego rodzaj dopasuj do potrzeb skóry.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Nawet jeśli przebywasz głównie w domu ochrona przed promieniowaniem UV jest konieczna. Promienie mają zdolność do przenikania przez szyby, zatem nie uchronisz się przed nimi tak łatwo. Stosuj filtry na poziomie minimum SPF 30. Dzięki temu zapobiegniesz m.in. fotostarzeniu.

Pielęgnacja wokół oczu

Nie zapominaj o skórze w okolicy oczu. To na niej widać pierwsze oznaki starzenia. Optymalnym wyborem będzie serum pod oczy z witaminą C. Rozjaśnia, wspomaga syntezę kolagenu, zagęszcza i napina. Efekty będą widoczne już po miesiącu regularnego stosowania.

Wykonując tak ważną pracę, jaką jest dbanie o dom i najbliższych, pamiętaj również o sobie! Kompleksowa pielęgnacja to coś, za co odwdzięczy ci się twoja skóra za kilka lat.

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts