3 rozwiązania must have dla nowo powstających osiedli!

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej nowoczesnych, estetycznych osiedli mieszkaniowych. Aby życie mieszkańców było wygodne i komfortowe, warto zwrócić uwagę na pozornie banalne szczegóły, które mimo wszystko zwiększają prestiż przestrzeni. Dowiedz się, o co chodzi!
Ida Grabska

Wysokiej jakości, nowoczesne osiedla to przede wszystkim dogodna lokalizacja, przemyślane budownictwo oraz doskonały układ mieszkań. Warto jednak pamiętać, że zgodnie ze znanym przysłowiem, diabeł tkwi w szczegółach. Poznaj 3 rozwiązania must have, które powinny znajdować się na każdym nowo powstającym osiedlu.

1. Wiaty śmietnikowe

  Codzienne oglądanie koszy na śmieci nie jest przyjemnym widokiem. Zwłaszcza jeśli po pewnym czasie zaczynają wystawać z nich worki z odpadkami, resztki jedzenia, butelki czy pudełka. Najbardziej uniwersalnym i wysoce estetycznym rozwiązaniem są w tym przypadku wiaty śmietnikowe, które mogą być wykonane z drewna, plastiku lub metalu. Wybór jest ogromny! Zarówno w kwestii rozmiarów, jak i wyglądu. Największą popularnością cieszą się:

  • wiaty śmietnikowe z napisami sugerującymi przeznaczenie koszy (plastik, szkło, papier);
  • tradycyjne zabudowy kontenerów zamykane na klucz, dzięki czemu mogą z nich korzystać wyłącznie mieszkańcy osiedla;
  • wiaty śmietnikowe z otworami w górnej części, często oznaczone kolorami adekwatnymi do przeznaczenia koszy (zielony, żółty, niebieski).

  Dzięki estetycznym wiatom widok koszy na śmieci nie musi być codziennością. Jednocześnie śmieci są chronione przed zwierzętami czy czynnikami pogodowymi (np. silnym wiatrem).

  2. Stojaki na rowery

   W dzisiejszych czasach obecność stojaków na rowery i hulajnogi powinna być już normą. Rowery czy hulajnogi są środkiem transportu do pracy lub na uczelnię, stanowią formę uwielbianej rekreacji oraz pomagają zadać o sylwetkę, zdrowie i kondycję. Korzysta się z nich coraz częściej, tym bardziej że w miastach intensywnie rozwija się infrastruktura rowerowa. Na www.stojaknarower.pl znaleźć można innowacyjne rozwiązania, także dla rowerów i hulajnóg elektrycznych.

   Jeśli jest taka możliwość, warto rozważyć zadaszenie nad stojakami. Dzięki temu niesprzyjające warunki pogodowe nie zniszczą stojącego w danym miejscu sprzętu. Stojaki najlepiej ustawiać w pobliżu osiedlowego monitoringu, aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo rowerów i hulajnóg.

   3. Strefy dla miłośników psów

    Coraz więcej mieszkańców bloków decyduje się na psa. Taki pupil jest nie tylko wiernym przyjacielem, ale również obowiązkiem. Ludzie często szukają mieszkań, w których zwierzęta są mile widziane i gdzie znajdują się przestrzenie przyjazne psom. W nowoczesnych osiedlach powinny znajdować się zielone strefy, a przy nich – kosze na psie odchody. Nowocześniejsze, zamknięte osiedla oferują możliwość korzystania z koszy posiadających zapas jednorazowych woreczków.

    Dodatkowo ciekawym udogodnieniem są tzw. parkingi dla psów, czyli stojaki, do których można przypiąć smycz, np. podczas zakupów w osiedlowym sklepie. Stojaki te są wyposażone w miskę ze świeżą wodą i zwykle stoją w zacienionym miejscu.

    Treść promocyjna.

    Archiwum: maj 2023
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Related Posts