Jak wyczyścić czapkę z daszkiem domowymi sposobami? Wypróbuj nasze metody!

Jeśli chcesz wiedzieć jak wyczyścić czapkę z daszkiem szybko i skutecznie musisz pamiętać o kilku prostych zasadach. Poznasz je poniżej!
Alicja Kisiak
Jak wyczyścić czapkę z daszkiem

Jak wyczyścić czapkę z daszkiem dokładnie i szybko?

Czapka z daszkiem to niezbędny element letniej ochrony skóry głowy przed promieniami słonecznymi. Świetnie sprawdza się zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Może również stanowić ciekawy element stylizacji na co dzień. Aby ulubiona czapka posłużyła nam jak najdłużej, musimy jednak pamiętać o jej regularnym czyszczeniu i przechowywaniu.

Jak wyczyścić czapkę z daszkiem? Najlepiej postępować zgodnie ze wskazówkami producenta umieszczonymi na metce. Jeśli jednak informacje na metce się zatarły lub czapka po prostu nie miała metki, można postępować zgodnie z uniwersalnymi zasadami. Najlepiej postawić na pranie ręczne. Pranie w pralce może bowiem powodować odkształcenia czapki, zwłaszcza podczas wirowania. Do prania można wykorzystać sprawdzony środek, czyli na przykład używany na co dzień proszek do prania. Jeśli jednak nasza skóra jest skłonna do podrażnień lub chcemy wyprać czapkę dziecka, najlepiej sprawdzi się szare mydło lub na łagodny środek do prania przeznaczony dla dzieci. Więcej porad dotyczących dzieci znajdziesz tutaj https://lupiko.pl/kategoria/dziecko

Czapkę należy zanurzyć w ciepłej wodzie połączonej z proszkiem lub płynem na kilka, kilkanaście minut. Jeśli czapka posiada silne zabrudzenia można usunąć je za pomocą bawełnianej szmatki, którą należy delikatnie pocierać zabrudzone miejsce. Następnie czapkę wypłukujemy dokładnie pod bieżącą wodą i suszymy. Aby pozbyć się nadmiaru wody, można ją pozostawić na kilka chwil w umywalce lub wannie. Nie należy wyciskać mokrej czapki gdyż mogłoby to skutkować odkształceniami widocznymi zwłaszcza na jej daszku. Czapkę najlepiej suszyć na świeżym powietrzu, choć nie na pełnym słońcu. Zmniejszy to ryzyko powstania odbarwień. 

Jak wyczyścić czapkę z daszkiem plastikowym? Najlepiej jej daszek przecierać bawełnianą szmatką zamoczoną w wodzie z mydłem. Pozostałą część czapki można wyczyścić w sposób opisany powyżej. Można też sięgnąć po specjalnie chusteczki do prania, które chronią przed odbarwieniami. Świetnie sprawdzą się szczególnie w przypadku czapek wielokolorowych. 

W jaki sposób przechowywać czapkę z daszkiem?

Jak wyczyścić czapkę z daszkiem to nie jedyne pytanie, na które trzeba odpowiedzieć aby czapka posłużyła jak najdłużej. Równie ważne jest bowiem jej odpowiednie przechowywanie. Najlepiej w tym względzie sprawdza się wyodrębnione miejsce w garderobie. Czapki z daszkiem nie można przechowywać złożonej, ponieważ w ten sposób mogą powstać na niej nieestetyczne zagięcia. Z tego samego powodu nie należy układać na niej ciężkiej odzieży. 

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts