Jak pozbyć się z domu przykrych zapachów?

Często wchodząc do domu po dłuższej nieobecności zdajemy sobie sprawę z tego że coś w naszym domu brzydko pachnie. Mogą to być zapomniane śmieci o których zapomnieliśmy wyrzucić, może to być mokra ścierka, która po prostu zatęchła. Źródeł brzydkiego zapachu może być wiele, jednak najważniejsze jest to, aby wiedzieć jak pozbyć się brzydkich zapachów z naszego domu.
Alicja Kisiak

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się:

  • jakie środki czystości pomogą nam usunąć brud i przykry zapach z domu
  • gdzie kupić skuteczne odświeżacze powietrza

Dom powinien być nie tylko lśniący, ale też czysty i pachnący. Sprzątanie to czynność, o której często najchętniej byśmy zapomnieli. Ciągłe szorowanie, mycie, zdrapywanie brudu kojarzy nam się wręcz z torturami. Jeśli jednak zaopatrzymy się w dobrej jakości środki czystości i odświeżacze powietrza, nasz dom może być nie tylko czysty, ale i pięknie pachnące.

Skuteczne środki czystości czyli jakie?

Zacznijmy od tego, że nic nie zastąpi regularnego sprzątania. Nawet najsilniejsze środki czystości nie pomogą, jeśli przez kilka tygodni nie sprzątaliśmy łazienki, toalety i kuchni. Jednak i na to znajdzie się sposób – profesjonalna chemia gospodarcza. Producenci środków czystości oferują nam bowiem coraz silniejsze środki czyszczące, które bez trudu radzą sobie z kamieniem, osadem z mydła i innymi nieczystościami. Dzięki temu nie musimy już posiłkować się domowymi sposobami na zabrudzenia takimi jak ocet, który doskonale usuwa osady z mydła i kamienia. A wystarczy, że użyjemy jednego środka chemicznego, który w mig pozbędzie się niechcianych brudnych osadów. Jednocześnie coraz częściej zdarza się, że musimy na przykład walczyć z grzybem, który pojawia się na płytkach łazienkowych, bądź fugach między płytkami w łazience lub nawet na suficie, nad kabiną prysznicową. Dzięki specjalnym środkom czystości w kilka minut jesteśmy w stanie usunąć ten rodzaj niebezpiecznego zabrudzenia. Podobnie jest z tłustym osadem w kuchni, na przykład na płycie indukcyjnej bądź kuchence gazowej. Dzięki specjalistycznym i dedykowanym do konkretnych zabrudzeń środków możemy odpowiednio czyścić właściwe powierzchnie. Na przykład piekarnik czy kuchenkę gazową wyczyścimy specjalnym środkiem czystości do zaschniętego tłuszczu i innych. Dzięki temu nasz piekarnik i płyta gazowa zawsze będą czyste i świeża.

Odświeżacze powietrza, czyli jak usunąć nieprzyjemne zapachy i mieć pięknie pachnący dom

Jeśli chodzi o piękne zapachy w domu, to tutaj mamy duże możliwości. Jeśli jesteśmy fanami świeżego i aromatycznego zapachu, który wydziela odświeżacz powietrza, to możemy zaopatrzyć się w taki środek. Najlepiej, aby to był środek, który nie dość że rozpyla piękne zapachy, to jeszcze pochłania te brzydkie. Idealnym rozwiązaniem jest na przykład odświeżacz powietrza do łazienki, który jednocześnie chłonie brzydkie zapachy, rozsiewa ładne – takie które brzydkie zapachy niwelują. Na rynku mamy dostępne odświeżacze powietrza stojące, które wydzielają z siebie zapachy, a także takie które możemy rozpylić czyli odświeżacze powietrza w spray’u. Dostępne są także odświeżacze powietrza na prąd, które możemy zamontować w kontakcie elektrycznym.  Możemy też mieć specjalne zawieszki zapachowe czy kulki zapachowe, które możemy na przykład zawiesić w szafie między ubraniami. Mają one też dodatkowe właściwości, ponieważ oprócz pięknego zapachu także odstraszają insekty, jak mole. Odświeżacze powietrza dostępne są w wielu wariantach zapachowych między innymi morskim, wiosennym, świeżych kwiatów, zapachem lasu. Dla osób lubiących romantyczny nastrój dobrym wyborem są świece zapachowe, które płonąc dodają pomieszczeniu uroku, wydzielając przy tym przyjemny zapach.

Nim zdecydujemy się na konkretny odświeżacz powietrza, który na stałe zagości w naszym domu możemy potestować wszystkie nuty zapachowe i wybrać, które odświeżacze powietrza najbardziej nam odpowiadają. Pamiętajmy, że dobrej jakości odświeżacze zapachowe w połączeniu z regularnym sprzątaniem sprawią, że nasz dom będzie lśniący, czysty i pięknie pachnący i aż będzie chciało nam się w nim mieszkać.

Przy wyborze odświeżacza pamiętajmy, że nie każda substancja zapachowa pasuje do każdego typu pomieszczenia. Inne produkty będą sprawdzały się w łazience, a inne w salonie czy kuchni. 

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts