Jakie audiobooki warto puszczać swoim dzieciom?

Słuchanie audiobooków niesie ze sobą sporo korzyści. Zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Wymienić można między innymi: pobudzenie wyobraźni albo fakt, że nie zajmują one w ogóle miejsca. W przeciwieństwie do książek w wydaniu fizycznym.
Alicja Kisiak
Jakie audiobooki warto puszczać swoim dzieciom

Wiele lektur można przyswoić w czasie podróży bądź też spacerując po parku. Zdecydowanym plusem książek w wydaniu audio jest również fakt, że nie trzeba męczyć wzroku. Przekonaj się, dlaczego warto puszczać audiobooki dzieciom, a także co możemy polecić najmłodszym. 

Audiobooki – co to jest?

Audiobooki są to książki przeznaczone do słuchania. Uruchomić można je  najlepiej w aplikacji w telefonie, bądź za pomocą Bluetooth w samochodzie. Coraz większą popularnością cieszą się w ostatnim czasie audiobooki dla dzieci. Książki do słuchania różnią się nieco od słuchowiska. Zasadnicza różnica polega na tym, że w przypadku słuchowiska na nagraniu odbiorca usłyszy także dźwiękowe efekty specjalne. Nierzadko audiobooki dla dzieci to doskonały i bardzo praktyczny pomysł na prezent. Lektorzy to bardzo często znani aktorzy albo osoby, które mają charakterystyczny głos. Za każdym razem pasuje on jednak do publikacji. Pamiętaj, że bez względu na to, czy jesteś osobą dorosłą, czy też dzieckiem, audiobooki potrafią wciągnąć na długie godziny. Dodatkowo uczą skupienia i wzbogacają zasób słów. 

Audiobooki – dlaczego warto puszczać dzieciom?

Książki, z którymi najmłodsi zapoznają się w wersji audio, są przez dzieci cenione. Dlaczego? Głównie dlatego, że pozwalają rozwinąć wyobraźnię. Najmłodsi mogą sami wyobrazić sobie głównych bohaterów. Działa to analogicznie do książek bez obrazków. Audiobooki dla dzieci zdecydowanie pobudzają fantazję. Dodatkowo odsłuchiwanie książki w wersji audio może być doskonałym sposobem na wyciszenie dziecka. Może ono po prostu zrelaksować się na fotelu i wsłuchać w kojący głos lektora, który czyta bajki. Audiobook dla dzieci to również świetna alternatywa dla gier komputerowych, telewizji i spędzania czasu na surfowaniu w Internecie. Co prawda nie dają one możliwości obcowania z papierową książką, ale mają zalety, których fizyczne książki mieć nie mogą. Jeżeli dla przykładu chcesz, aby Twoje dziecko poznało powieść Marii Kruger “Karolcia”, audiobook jest doskonałym sposobem. Ponadczasowa książka wprowadza czytelnika w świat czarów, a co za tym idzie, fascynuje najmłodszych odbiorców. To tylko jeden z wielu przykładów książek, które doskonale sprawdzają się w wersji audio.

Jakie audiobooki polecamy dla dzieci?

Napisaliśmy powyżej o powieści “Karolcia”. Audiobook jest godny polecenia za dopracowaną oprawę dźwiękową. Pamiętaj dodatkowo, że książka Marii Kruger jest na liście lektur obowiązkowych dla dzieci ze szkoły podstawowej. Koniecznie zatem zadbaj o to, aby Twoje dziecko przesłuchało książkę. Możesz również zrobić to razem ze swoją pociechą. Najprawdopodobniej na Twoje dziecko czeka test sprawdzający poziom wiedzy z zakresu lektur. Jeżeli nie lubi ono czytać albo pozostało do sprawdzianu mało czasu, skorzystaj z audiobooka. Audiobooki dla dzieci mają także tę zaletę, że można ich słuchać na dowolnym urządzeniu. W związku z tym może być to na przykład komputer klasy PC, laptop, tablet, telefon komórkowy.

“Karolcia” audiobook to przede wszystkim ulubiona lektura szkolna ogromnej liczby dzieci w naszym kraju. Autorka, czyli Maria Kruger opowiada historię dziewczynki, która mieszka z mamą i tatą. W pewnym momencie, w trakcie przeprowadzki odnajduje zaczarowany niebieski koralik. Szybko okazuje się, że znaleziony przedmiot potrafi spełniać życzenia. Z pomocą koralika tytułowa Karolcia przeżywa wspaniałe przygody. Towarzyszy jej w tym wszystkim przyjaciel – Piotr. 

Na czym puszczać audiobooki dzieciom?

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zainstalowanie na tablecie lub telefonie komórkowym specjalnej aplikacji, dzięki której audiobooki dla dzieci można będzie bez problemu odtworzyć. Wybierając Audioteka Klub dodatkowo otrzymujemy dostęp do aplikacji dla dzieci Audioteka Kids. Taką formę możemy wypróbować bezpłatnie przez 14 dni, co jest bardzo wygodne, bo możemy sprawdzić, czy takie rozwiązanie spełni nasze oczekiwania.  Jeśli tak, miesięczna subskrypcja wynosi 24,90 zł za miesiąc. 

Artykuł sponsorowany

Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts