Gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Odpowiadamy!

Gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Już za chwilę poznasz odpowiedź! Dowiesz się też, z jakiej odległości dokonać pomiaru, aby otrzymać miarodajny wynik!
Ida Grabska
lekarz pokazuje gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym na kobiecie

Termometry bezdotykowe cieszą się ogromną popularnością. Wszystko za sprawą prostoty działania tych niewielkich urządzeń. Aby zmierzyć ciepłotę ciała, wystarczy nakierować sensor na odpowiednie miejsce na ciele chorego i odczekać kilka sekund. To sprawia, że są one niezwykle pomocne dla pracowników placówek medycznych i rodziców. Pojawia się jednak pytanie: gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Odpowiedź ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego pomiaru. 

Gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Okazuje się bowiem, że na rynku dostępnych jest wiele modeli termometrów bezdotykowych. Różnią się one między sobą sposobem działania, a zatem również sposobem dokonywania pomiaru. Zatem najlepszym sposobem, by dowiedzieć się, gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym, jest przeczytanie instrukcji urządzenia, które posiadasz. Tam znajdziesz informacje, jakie miejsce na ciele należy skanować i z jakiej odległości. 

Jak działa termometr bezdotykowy?

Zazwyczaj pomiaru ciepłoty ciała termometrem bezdotykowym dokonuje się, kierując sensor na środek czoła z odległości 2-3 cm. Niestety jednak nie jest to regułą, ponieważ istnieją modele, w przypadku których pomiar przeprowadza się na skroni lub szyi, z odległości innej niż powyższa. Oznacza to, że stosując się do opisanej zasady w przypadku każdego termometru bezdotykowego, możemy otrzymać niemiarodajny wynik. Z tego powodu, zalecenia producenta gdzie i z jakiej odległości mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym są kluczowe i tylko tak możemy uzyskać prawidłowy wynik. 

Wiesz już, gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym. Pamiętaj, by kierować sensor na skórę suchą i wolną od włosów. Pomiędzy poszczególnymi pomiarami należy odczekać przynajmniej kilka minut. 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts