Gdzie oddać zabawki? Sprawdź, co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami!

Sprzątałeś pokój swojego dziecka i zastanawiasz się, gdzie oddać zabawki, aby zyskały drugie życie? W naszym artykule znajdziesz kilka propozycji ciekawych rozwiązań, dzięki którym pozbędziesz się niechcianych rzeczy!
Ida Grabska
gdzie oddać zabawki

Gdzie oddać zabawki?

  • Niechciane zabawki warto przekazać potrzebującym.
  • Sprzedając używane zabawki, można zaoszczędzić sporo pieniędzy.
  • Przed oddaniem lub sprzedażą zabawek trzeba pamiętać o ich wyczyszczeniu.
  • Zepsute zabawki należy wrzucać do odpowiednich pojemników na śmieci.

Przekazanie starych zabawek potrzebującym

Jeśli nie wiesz, gdzie oddać pluszaki i inne zabawki, którymi nie bawi już się twoje dziecko, to pomyśl o przekazaniu ich potrzebującym. Wiele maluchów marzy o posiadaniu maskotki czy lalki, a niestety trudna sytuacja życiowa nie pozwala opiekunom na kupno takich rzeczy. Dlatego oddanie zabawek do domów dziecka czy też innych placówek (na przykład szpital, hospicjum, potrzebujące rodziny, kontenery) będzie zapewne dobrym uczynkiem. Warto też popytać wśród znajomych, czy ktoś byłby zainteresowany przyjęciem takich rzeczy.

Niepotrzebne zabawki można sprzedać w internecie

Niepotrzebne rzeczy, w tym również zabawki, można sprzedać w internecie. W ten sposób nie tylko można pozbyć się starych przedmiotów, ale i zyskać trochę pieniędzy. Sprzedaż internetowa może być prowadzona różnymi sposobami. Używane zabawki dziecka można między innymi wystawić na portalach sprzedażowych. Dodawanie ogłoszenia jest bardzo intuicyjne. Zazwyczaj wystarczy założyć konto w serwisie, dodać zdjęcie i opis oraz podać cenę, za jaką chce się pozbyć konkretnego przedmiotu. Ogłaszać można się również w mediach społecznościowych, na przykład na różnych forach lub grupach.

Jakich zabawek lepiej nie oddawać?

Nie wszystkie zabawki nadają się do oddania, mowa tutaj na przykład o:

  • zepsutych egzemplarzach, których naprawa jest niemożliwa;
  • gryzakach (ze względów higienicznych);
  • niekompletnych puzzlach i klockach;
  • zabawkach o wartości sentymentalnej dla dziecka;
  • widocznie starych zabawkach, na przykład wyliniałych pluszakach.

Bardzo ważną kwestią przed oddaniem lub sprzedażą używanych zabawek jest ich dokładne wymycie.

Gdzie oddać zabawki, gdy nie nadają już się do użytku?

Zastanawiasz się, gdzie oddać zabawki, które są zniszczone i nie nadają się już do użytkowania? W pierwszej kolejności ustal, czy możesz je samodzielnie naprawić, a następnie przekazać potrzebującym lub sprzedać. Jeśli nie jest to możliwe, to możesz taki egzemplarz poddać recyklingowi domowemu, na przykład zepsuta lalka może zostać użyta jako modelka do czesania włosów. W ostateczności należy taką wadliwą zabawkę wyrzucić do kosza. Trzeba jednak pamiętać, aby wylądowała ona w odpowiednim pojemniku, czyli przykładowo połamane tory należy wrzucić do kosza na plastik.

Teraz już wiesz, gdzie oddać zabawki. Zanim je wyrzucisz, pomyśl o tym, że możesz je komuś podarować i sprawić tym czynem wiele przyjemności.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts