Niepotrzebne rzeczy – sprzedać, oddać czy wyrzucić?

Chcesz wyrzucić do kosza niepotrzebne rzeczy? Zanim to zrobisz, sprawdź, gdzie możesz je oddać! W naszym artykule znajdziesz również podpowiedź, gdzie możesz je sprzedać i zaoszczędzić pieniądze!
Alicja Kisiak
niepotrzebne rzeczy

Niepotrzebne rzeczy – co z nimi zrobić?

  • Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy sprawi, że w twoim otoczeniu pojawi się więcej przestrzeni i porządku.
  • Nie musisz wyrzucać zbędnych przedmiotów na śmietnik! Możesz je oddać lub sprzedać.
  • Oddając zbędne przedmioty potrzebującym, robisz coś dobrego.

Niepotrzebne rzeczy – dlaczego warto się ich pozbyć i jak to zrobić?

Niepotrzebne rzeczy często zalegają w szufladach, na półkach czy też zakamarkach domu. Gromadzenie ich prowadzi do coraz większego bałaganu, a nadmiar przedmiotów staje się uciążliwy i męczący. Dlatego warto dowiedzieć się, jak oczyścić dom ze zbędnych rzeczy. Wprowadzającminimalizm w mieszkaniu, zyskuje się więcej wolnego miejsca. W pomieszczeniach panuje ogólny porządek, wszystko leży na swoim miejscu i nigdy nie ma problemu ze znalezieniem czegokolwiek. Odgruzowanie domu należy robić stopniowo, przeglądając i segregując wszystkie rzeczy, wyrzucając te, które do niczego się nie przydadzą.

Przekazanie zbędnych rzeczy na cele charytatywne

Jednym ze sposobów pozbycia się niepotrzebnych rzeczy jest oddanie ich na cele charytatywne, dzięki czemu wesprze się osoby najbardziej potrzebujące. Warto sprawdzić, czy w okolicy nie są organizowane jakieś sezonowe zbiórki mebli, odzieży. Często fundacje organizują różne loterie polegające na tym, że można wykupić talon i wylosować jakiś używany przedmiot. Wszystkie zebrane pieniądze ze sprzedaży takich losów są przekazywane na cele dla ubogich. Można również oddać zbędne przedmioty do sklepów charytatywnych, które wszystkie zebrane fundusze również przekazują potrzebującym.

Gdzie sprzedawać niepotrzebne rzeczy?

Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu? Kolejny sposobem jest ich sprzedaż. Nieużywane, zbędne ubrania, jak i inne przedmioty takie jak książki, meble, drobny sprzęt elektroniczny, można wystawić na aukcji na różnych serwisach. Są to specjalne platformy sprzedażowe, na których między innymi prywatne osoby mogą dodawać ogłoszenia z rzeczami, których chcą się pozbyć. Taka oferta powinna zawierać krótki opis oferowanego artykuły z określeniem jego stanu wraz zw zdjęciem i oszacowaną ceną. Warto tu jeszcze wspomnieć o istnieniu grup w social mediach, gdzie również można próbować coś sprzedać.

Czy warto wymieniać się ubraniami ze znajomymi?

Coraz popularniejsze staje się robienie wymian ubraniowych ze znajomymi. Polegają one ta tym, że co jakiś czas grono najbliższych koleżanek czy nawet kolegów, spotyka się w celu dokonania wymiany nienoszonej, zbędnej odzieży, która zalega im w szafach. Każda osoba przynosi ze swojej garderoby wszystko, czego chce się pozbyć, a w zamian wybiera sobie coś innego. Jest to świetna inicjatywa, ponieważ ubrania nie są wyrzucane, tylko przechodzą w inne ręce. Jednak jej minusem jest to, że ilość ubrań wcale się nie zmniejsza, bo w ich miejsce, pojawiają się nowe.

Co można zaliczyć do niepotrzebnych rzeczy?

Zagracony pokój i mieszkanie to wynik zbierania niepotrzebnych rzeczy. Co można do nich zaliczyć? Oto lista przykładowych artykułów, które powinno się od razu wyrzucić:

  • stara makulatura (czasopisma, gazetki promocyjne ze sklepów, stare paragony i faktury, stare instrukcje obsługi);
  • przeterminowane leki, kosmetyki;
  • niepiszące flamastry, długopisy czy też połamane kredki;
  • gadżety reklamowe (ulotki, smycze, szklanki);
  • zniszczona odzież (bielizna, skarpetki bez pary);
  • zużyty sprzęt elektroniczny (telefony, piloty, ładowarki, myszki);
  • zapasowe, puste pudełka po butach lub innych rzeczach.

Teraz już, wiesz, że niepotrzebne rzeczy zajmują sporo miejsca i nie warto ich przechowywać. Dodatkowo tworzą one bałagan i chaos w mieszkaniu, a można się ich pozbyć, między innymi przekazując je osobom, które będą z nich korzystały.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts