Ogród jak marzenie – te rzeczy warto w nim mieć!

Dzięki własnemu zaangażowaniu można sprawić, że ogród stanie się piękną przestrzenią. Pomocne  będą w tym rozmaite narzędzia, dzięki którym bez większego trudu uporządkujemy teren. Zobacz, jakie rzeczy powinny się znaleźć w przydomowym schowku, aby pielęgnacja ogrodu była prosta i przyjemna.
Alicja Kisiak

Przyrządy potrzebne podczas porządków w ogrodzie

Porządek w ogrodzie to nie taka prosta sprawa, chyba że gdzieś w zanadrzu będziemy mieć artykuły, które pomogą nam w sprzątaniu. Należą do nich takie przybory jak grabie, z których pomocą jesteśmy w stanie zebrać w jedno miejsce wszelkie zwiędłe liście, czy niezbędna do ich przerzucenia i załadunku łopata. Z pewnością nie raz znajdzie się też zadanie dla szpadli, które dzięki ostrej końcówce sprawdzą się podczas tworzenia rabat, sadzenia, czy kopania. Na stanie dobrze mieć jednak nie tylko tradycyjne przyrządy, ale i ich mniejsze odpowiedniki. Narzędzia drobne usprawnią precyzyjne prace przy grządkach, ale znajdą też zastosowanie choćby w trakcie przesadzania kwiatów w domu.

W trakcie ogrodowych porządków przydatne bywają także nożyce do gałęzi, dzięki którym szybko przytniemy te wysuszone lub przerośnięte, aby dać przestrzeń do rozwijania się nowym pędom. Można wybrać poręczne, niewielkie sekatory, które sprawdzą się podczas pracy przy grządkach, ale do wyższych drzewek i żywopłotów lepszym wyborem będą nożyce z dłuższymi trzonowymi, dzięki którym łatwiej będzie dotrzeć w każde miejsce.

Tym, czego nie powinno zabraknąć w ogrodzie, są też taczki, dla których znajdzie się wiele zadań. Mogą posłużyć do wywożenia liści na kompostownik, czy choćby przewożenia ziemi i nawozu na rabaty. Sprawdzą się również podczas zbierania skoszonej trawy, chyba że wolimy zastąpić je lekkim koszem, który świetnie nada się do przenoszenia lżejszych rzeczy.

Oprócz tradycyjnych narzędzi dużym wsparciem będą ich unowocześnione wariacje, dzięki którym można przyspieszyć wiele prac. Do ogarnięcia trawnika sprawdzi się więc elektryczna lub spalinowa kosiarka, dzięki której uporamy się nawet z mocno zarośniętym obszarem. O porządek na podjeździe też można dość szybko zadbać, szczególnie jeśli postanowimy skorzystać ze wsparcia automatycznej dmuchawy do liści lub poręcznego odkurzacza. Jeśli tylko dysponujemy miejscem w schowku, dobrze jest też rozważyć zakup rozdrabniacza, dzięki któremu skutecznie zredukujemy ilość niechcianych, suchych gałązek.

Siekiery, piły i kosy, czyli co jeszcze może się przydać

Poza narzędziami ogrodowymi, które są potrzebne na co dzień, są i takie, które dobrze jest mieć pod ręką w awaryjnych sytuacjach. Mowa tu choćby o siekierach, które okażą się wybawieniem, gdy będziemy chcieli przygotować drewno na opał lub gdy zajdzie potrzeba usunięcia kłopotliwego pniaka. Aby były idealnie ostre, dobrze jest mieć w zanadrzu ostrze, a narzędzie będzie zawsze gotowe nawet do ciężkich zadań.

Do pracy z drewnem przydadzą się także takie narzędzia ogrodowe jak piły (https://www.bricomarche.pl/ogrod/sprzet-narzedzia-ogrodowe/narzedzia-ogrodowe/siekiery-pily-kosy), o których powinien pamiętać każdy majsterkowicz. Z ich pomocą można szybko dociąć deski i skrócić kantówki, które zostaną wykorzystane podczas budowy altanki, czy sprawnie uciąć chorą gałąź.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts