Na jakiej wysokości telewizor 55 cali?

Na jakiej wysokości telewizor 55 cali? To pytanie zadaje sobie wielu nowych właścicieli takiego sprzętu. Od czego zależy odpowiednia wysokość telewizora? Przeczytasz o tym w dalszej części artykułu.
Ida Grabska
kobieta słucha muzyki a z tyłu jest telewizor 55 cali na odpowiedniej wysokości

Odpowiednia wysokość zawieszenia telewizora zależy od wielu czynników, między innymi wielkości pomieszczenia, czy odległości kanapy od ekranu. Nie bez znaczenia są również indywidualne preferencje użytkownika. Na jakiej wysokości telewizor 55 cali? Sprawdź to!

Od czego zależy wysokość, na jakiej wiesza się telewizor?

Jeżeli chcemy umieścić telewizor na ścianie, musimy wybrać dla niego optymalną wysokość. Jakie czynniki brać wówczas pod uwagę? 

  • Wysokość siedziska – jeżeli planujesz oglądać telewizję z kanapy lub fotela weź pod uwagę to, na jakiej wysokości twoja głowa znajduje się podczas siedzenia. 
  • Kąt widzenia – ekran telewizora powinien być dobrze widoczny z większości miejsc w pomieszczeniu. Zawieszony zbyt wysoko może powodować dyskomfort podczas korzystania.  
  • Funkcja pomieszczenia – zazwyczaj w salonie lub jadalni telewizor powinien być zawieszony nieco wyżej niż w sypialni. 
  • Wielkość ekranu – co do zasady im większy telewizor, tym niżej powinien być zawieszony. 

Telewizor o przekątnej 55 cali nie powinien być wieszany zbyt wysoko. Ostatecznie zależy to jednak od gustu osób, które będą korzystały z niego na co dzień. 

Na jakiej wysokości telewizor 55 cali?

Zakłada się, że optymalna wysokość telewizora o przekątnej 55 cali na ścianie powinna wynosić około 1,2 metra, mierząc od podłogi do dolnej krawędzi ekranu. Warto jednak pamiętać, że dokładna wysokość powinna być do indywidualnych preferencji. Weź również pod uwagę wymienione wyżej czynniki, przede wszystkim takie, jak rodzaj pomieszczenia. 

Na jakiej wysokości telewizor 55 cali? Telewizor tak dużych rozmiarów raczej nie powinien być umieszczony wyżej niż 100-120 cm od podłogi. Ostateczna decyzja zależy jednak od twoich potrzeb i gustu. 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts