Jak wyczyścić podgrzewacz do wosku domowymi sposobami?

Depilacja woskiem pozwala na długo pozbyć się niechcianego owłosienia. Niestety, każdorazowo po zabiegu trzeba oczyścić z resztek wosku podgrzewacz. Czy można zrobić to szybko i dokładnie? Tak! Sprawdź, jak wyczyścić podgrzewacz do wosku!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić podgrzewacz do wosku

Jak wyczyścić podgrzewacz do wosku, na którym zalega nieestetyczna warstwa resztek? Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Poznaj najbardziej popularny sposób i zacznij częściej korzystać z urządzenia!

W skrócie:

  1. Usuń pozostałości wosku ze środka podgrzewacza, np. za pomocą ręczników papierowych.🧽
  2. Rozprowadź oliwę z oliwek na pojemniku i podgrzewaj go przez kilka minut.🧽
  3. Wyczyść zewnętrzną stronę, rozprowadzając najpierw oliwę z oliwek, jeśli to konieczne, a następnie umyj wodą z mydłem lub płynem do mycia naczyń i osusz ręcznikiem.🧽
  4. Aby zapobiec gromadzeniu się w przyszłości, regularnie usuwaj ciepłe pozostałości wosku papierowym ręcznikiem.🧽

Usuń resztki wosku ze środka podgrzewacza

Zanim zabierzesz się do pracy, przygotuj sobie: oliwkę lub olejek do ciała, ręczniki papierowe, drewnianą szpatułkę albo patyczek, pędzelek oraz rękawice kuchenne.

Jak wyczyścić podgrzewacz do wosku? Włącz urządzenie, ustaw na maksymalną temperaturę i odczekaj ok. 15 minut, aż pojemnik się nagrzeje, a zebrane w nim resztki wosku rozpuszczą. Teraz załóż rękawice kuchenne i ostrożnie wyjmij pojemnik z woskiem z podgrzewacza.

Włóż do pojemnika ręcznik papierowy i za pomocą szpatułki delikatnie dociskaj go i obracaj tak, aby zebrać cały wosk. Jeśli będzie trzeba, wymień ręcznik na czysty i powtórz czynność. Szczególnie dokładnie oczyść krawędzie pojemnika!

Kiedy skończysz, wlej do czystego pojemnika podgrzewacza oliwkę i poruszaj nim tak, aby pokryć oliwką całą powierzchnię. Możesz też ułatwić sobie to zadanie i rozsmarować oliwkę pędzelkiem. Następnie umieść pojemnik w podgrzewaczu do wosku i podgrzewaj pod przykryciem kilka minut.

Na koniec usuń resztki oliwki papierowym ręcznikiem, a pojemnik wypłucz pod bieżącą wodą.

jak wyczyścić podgrzewacz do wosku - infografika

Jak wyczyścić podgrzewacz do wosku z zewnątrz?

Kiedy pojemnik podgrzewacza jest już czysty, większość pracy masz za sobą! Jak wyczyścić podgrzewacz do wosku z zewnątrz? Przygotuj sobie delikatny detergent (mydło albo płyn do naczyń), miękką ściereczkę i oliwkę do ciała. Jeśli obudowa jest jedynie zakurzona, przetrzyj ją ściereczką zwilżoną wodą z mydłem, a potem opłucz pod czystą wodą.

Zapamiętaj!

Jeśli jednak znajdują się na niej drobinki wosku, zacznij od rozsmarowania na nich oliwki – tłuszcz ułatwi rozpuszczenie wosku. Zwilż w ciepłej wodzie dłonie lub ściereczkę i okrężnymi ruchami pocieraj zabrudzone woskiem elementy obudowy, aż stanie się czysta. Potem zmyj resztki oliwki ściereczką zanurzoną w wodzie z mydłem albo płynem do naczyń.

Na koniec osusz obudowę ręcznikiem – zapobiegniesz w ten sposób pojawieniu się na niej zacieków.

Jak wyczyścić podgrzewacz do wosku? Zadanie to nie jest wcale trudne, choć może zająć ci trochę czasu. Dlatego też, aby nie trzeba było powtarzać całego procesu zbyt często, staraj się usuwać plamy z wosku i jego resztki na bieżąco. Kiedy będą jeszcze ciepłe, wystarczy zetrzeć je ręcznikiem papierowym! Zabiera to znacznie mniej czasu niż pozbywanie się zaschniętych plam.

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts