Jak wybrać meble do kuchni?

Urządzenie kuchni to nierzadko spore wyzwanie. Wymaga połączenia estetyki z funkcjonalnością, zwłaszcza jeśli planujemy często gotować w domu. Jakie meble kuchenne wybrać? Warto sprawdzić ofertę największych europejskich producentów mebli.
Alicja Kisiak

Okazuje się jednak, że szukając europejskiej czołówki, wcale nie trzeba szukać wśród firm z Włoch czy Niemiec. Polscy producenci mebli spisują się znakomicie, dostarczając klientom znakomitej jakości rozwiązania do całego domu. Podpowiadamy, jak dokonać optymalnej aranżacji wnętrz i znajdujemy razem produkty, które będą znakomicie się prezentować i cechować wysoką jakością przez wiele lat.

Kuchnia – producent mebli godny polecenia

Kuchnia to specyficzne pomieszczenie. Często bywa tu wilgotno, panują duże różnice temperatur. Do tego nietrudno o zabrudzenia i drobne wypadki. Dlatego myśląc o urządzeniu kuchni, tanie meble raczej nie będą dobrym wyborem. Niedokładne wykończenie szybko zdradzi swoje niedostatki przy pierwszym poważnym gotowaniu. Dlatego warto wybierać wśród ofert, które zapewniają nam komfort na lata. Firma JARSTOL, która jest polskim producentem mebli, specjalizuje się w wysokiej jakości produktach, także z litego drewna. Fabryka mebli, której oferta dostępna jest na stronie https://jarstol.eu/, proponuje ciekawe rozwiązania do samodzielnego montażu, dzięki którym meble w kuchni będą dobrane według własnych preferencji, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność.

Korzystanie z usług firm, zajmujących się produkcją mebli ma sporą przewagę nad produktami z tzw. sieciówek. Przede wszystkim za pośrednictwem biuro obsługi klienta można dokładnie zaplanować, jakie meble przygotują stolarze. Każde rozwiązanie może być zrealizowane, np. dostosowując meble do nietypowego układu pomieszczenia albo chociażby skosów. Fabryki mebli oferują zazwyczaj indywidualne podejście, dzięki czemu ich produkty są oryginalne i często niepowtarzalne. Jeśli zatem marzymy o wyjątkowym wnętrzu w naszym stylu, warto złożyć zamówienie u producenta wyrobów dobranych do klienta.

Meble w kuchni – o czym należy pamiętać?

W każdej kuchni podstawą powinien być tzw. trójkąt roboczy. Oznacza to określony układ mebli, którego zadaniem jest zapewnienie optymalnych warunków do pracy w kuchni. Meble mają cieszyć oko, ale przede wszystkim pełnić rolę przydatnych pomocników w trakcie gotowania. Dlatego tworzy się wspomniane trójkąty, gdzie poszczególne szczyty stanowią: lodówka, zlewozmywak oraz stanowisko gotowania, czyli kuchenka gazowa, piekarni bądź płyta indukcyjna. Już na etapie projektu warto uwzględnić rozmieszczenie poszczególnych przedmiotów w kuchni i odpowiednio dobrać pod tym kątem meble. Przestronne szafki na ciężkie garnki czy patelnie powinny znajdować się nisko lub na poziomie blatu, natomiast lżejsze i delikatniejsze naczynia można przechowywać w szafkach wiszących. Dobrze też pamiętać o układzie instalacji wodno-kanalizacyjnej, żeby potem nie musieć dostosowywać mebli do prowadzonych przez całą kuchnię rur i kabli.

O większości z tych rad można przypomnieć sobie już na pierwszy rzut oka na każdą kuchnię. W każdym wnętrzu znajdziemy zazwyczaj trójkąt roboczy oraz charakterystyczny dla kuchni typ mebli, jak np. szafki cargo. Są one funkcjonalne i świetnie pasują do takiego wnętrza. Warto jednak wspomnieć jeszcze o błędach, które często popełniane są przy na etapie wykończenia pomieszczeń. Kuchnia to z pewnością nie miejsce na meble tapicerowane. Wynika to z tego, że tapicerka bardzo intensywnie pochłania wszelkiego rodzaju zapachy, których w kuchni nie brakuje. Nie zawsze jednak są to przyjemne aromaty. Dlatego jeśli nie chcemy, żeby meble pachniały jak gotowana ryba czy pieczony kurczak, lepiej ograniczyć się do surowego drewna lub metalu.

Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts