Jak wyczyścić beauty blendera, by zawsze móc wykonać piękny i higieniczny makijaż?

Beauty blender, czyli popularna gąbeczka do makijażu, to produkt z chęcią wybierany przez wiele kobiet. Ułatwia nałożenie podkładu i korektora oraz zapewnia naturalny wygląd makijażu. Czy wiesz, jak o nią dbać, by służyła dłużej? Sprawdź, jak wyczyścić beauty blendera!
Alicja Kisiak
Jak wyczyścić beauty blendera

Beauty blender to ogromne ułatwienie podczas wykonywania codziennego makijażu. Jednak po każdorazowym użyciu gąbeczkę trzeba oczyścić – dzięki temu nie przeniesiesz na skórę bakterii, które mogłyby rozwijać się na jej powierzchni. Nie zmienisz też koloru nałożonych kosmetyków. Jak wyczyścić beauty blendera? Podpowiadamy!

Jak wyczyścić beauty blendera w kilka minut?

Gąbeczkę do makijażu należy oczyszczać po każdym użyciu. Warto jednak zaopatrzyć się w co najmniej kilka sztuk. Wówczas raz w tygodniu będzie można umyć od razu wszystkie egzemplarze i nie tracić czasu, na co dzień. Jak wyczyścić beauty blendera?

Do miski wlej ciepłą wodę. Zadbaj, aby nie była gorąca, inaczej osłabisz gąbkę, a na jej powierzchni pojawią się dziurki i pęknięcia! Do wody dodaj mydło oraz odrobinę olejku do demakijażu. Teraz zanurz w wodzie gąbki. Pozwól im porządnie nasiąknąć wodą, a potem podnoś pojedynczo i ściskaj w dłoni. W ten sposób usuniesz pozostałości kosmetyków.

Kiedy beauty blender odzyska swój pierwotny kolor, opłucz go pod strumieniem bieżącej wody. Gąbeczki do makijażu najlepiej suszyć na specjalnie do tego przeznaczonych stojakach. Wówczas schną równomiernie i znacznie szybciej.

Jeśli czujesz taką potrzebę (albo masz skórę z niedoskonałościami) po wyczyszczeniu gąbek spryskaj je preparatem dezynfekującym. W ten sposób pozbędziesz się bakterii, które mogłabyś przenieść na skórę podczas nakładania kolejnego makijażu.

Ekspresowy sposób na większą liczbę gąbeczek

Nie masz czasu albo ochoty oczyszczać gąbek we wskazany wcześniej sposób? W takim razie możesz je… wyprać! Jak wyczyścić beauty blendera przy użyciu pralki? Po prostu wrzuć gąbeczki do woreczka, w którym zwykle pierzesz bieliznę. Jeśli go nie masz, włóż gąbki do poszewki na poduszkę, a potem zwiąż ją sznurkiem albo gumką do włosów. Następnie wypierz gąbki z dodatkiem delikatnego detergentu. Zastosuj program do prania ręcznego – maksymalnie 30°C i niskie obroty pralki (400-600).

Takie czyszczenie jest znacznie szybsze, jednak może sprawić, że gąbki posłużą ci krócej – najlepiej więc stosować je okazjonalnie. Pamiętaj też, że nawet prawidłowo czyszczone gąbeczki do makijażu należy wymieniać co ok. 3-6 miesięcy.

Beauty blender to makijażowy gadżet, bez którego swojej porannej rutyny nie wyobraża sobie wiele kobiet. Warto dbać o jego czystość – wówczas na pewno za każdym razem uda ci się stworzyć wymarzony makijaż, który podkreśli twoją urodę!

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts