Najmodniejsze kolory pościeli 2023 – które z nich sprawdzą się w naszej sypialni?

Każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że pościel staje się niezbędnym elementem aranżacji naszego łóżka. Wobec tego, w momencie kiedy decydujemy się na zrobienie zakupów w kontekście tekstyliów do sypialni, zwracamy uwagę na to, by swoim designem nasza pościel dopasowała się także do ogólnego wystroju naszego wnętrza. Jednocześnie warto sobie uświadomić, że istnieją także najmodniejsze kolory i wzory pościeli, które polecane są przez wielu projektantów i architektów wnętrz. Wobec tego, jakie kolory tekstyliów do sypialni królują w 2023 roku?
Alicja Kisiak

Pościel jednobarwna- jakie kolory są najmodniejsze w 2023 roku?

Mówiąc o najmodniejszych kolorach pościeli na 2023 rok warto na samym wstępie dokonać niewielkiego rozróżnienia. Okazuje się, że inne kolory możemy wskazać w przypadku pościeli jednobarwnej, a inne w przypadku pościeli wielokolorowej – oczywiście z uwzględnieniem kombinacji kolorystycznych. Warto więc zacząć od pościeli jednobarwnej – które z jej kolorów okazały się prawdziwym hitem w 2023 roku? Otóż można tu wymienić:

  • pościel w kolorze butelkowej zieleni – ten kolor został uznany za jeden z najmodniejszych w kontekście tekstyliów do sypialni. W między czasie, warto także podkreślić wyjątkową uniwersalność tej barwy. Taka pościel dopasuje się zarówno do wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym, glamour, ale także i do stylu klasycznego. Najlepiej kolor ten prezentuje się na pościeli satynowej, gdyż dodaje mu ona pięknego połysku. Pościel w kolorze butelkowej zieleni będzie wyjątkowo modnym uzupełnieniem każdej sypialni!
  • pościel burgundowa – kolor ten poniekąd przypomina głęboką czerwień z domieszką czerni oraz fioletu. Jest ona jednak utrzymana w nieco ciemnej tonacji, więc warto ostrożnie dopasowywać ją do już istniejącej aranżacji wnętrza. Pościel w tym kolorze jest wyjątkowo zmysłowa i uwodzicielska, a co za tym idzie, chętnie jest ona wybierana do sypialni małżeńskiej.
  • pościel szara – to kolejny, najmodniejszy – w 2023 roku – kolor pościeli do sypialni. Barwa szara jest barwą wyjątkowo uniwersalną, więc z pewnością miało to wyjątkowy wpływ na przypisanie jej przymiotnika “najmodniejszej” Szara pościel jest stonowana i dopasuje się do każdej aranżacji wnętrza.

Jak więc widać, najmodniejsze kolory pościeli w 2023 roku często wydają się nieoczywiste, jednak z pewnością warto rozważyć dopasowanie ich do swojej sypialni.

Najmodniejsze kombinacje kolorystyczne pościeli wielobarwnej w 2023 roku

Wspomniane już zostało, że oprócz pościeli jednobarwnej, możem również wskazać na te, które cechują się wyjątkowymi kombinacjami kolorystycznymi. Pościele wielobarwne również cieszą się dość dużym zainteresowaniem wśród użytkowników, gdyż odpowiednio dobrane mogą znacznie ożywić i urozmaicić aranżację naszej sypialni. Jednak jakie kombinacje kolorystyczne pościeli wielobarwnej można uznać za najmodniejsze w 2023 roku? Otóż:

  • kontrastowe połączenie bieli i czerni – biało-czarna pościel została uznana za jedną z najmodniejszych w 2023 roku. Choć głównie kojarzona jest ona z wnętrzami minimalistycznymi, to jednak świetnie sprawdzi się jako ozdoba każdej aranżacji.
  • połączenie głębokiej czerwieni i złota – jedną z piękniejszych kombinacji, na jaką możemy się zdecydować w kontekście pościeli wielobarwnej jest połączenie koloru czerwonego oraz złotych dodatków. Tak pościel jest wyjątkowo luksusowa i romantyczna. Co więcej, ona również dopasuje się do każdej aranżacji!

Najmodniejsze kolory pościeli wielobarwnej – w 2023 – roku wyraźnie stawiają na klasykę, którą możemy sprytnie przemycić do naszej sypialni!

Artykuł promocyjny

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts