Jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami? Gruntowne czyszczenie mieszkania – ocet i soda

Jak wyczyścić pralkę, korzystając z metod dostępnych w domu? Zachowanie jej w czystości nie jest wcale aż tak trudne! Nie pozwól, by rozwinęła się w niej pleśń i już teraz zabierz się za gruntowne porządki.
Ida Grabska
jak wyczyścić pralkę

Domowe sposoby na czyszczenie pralki to dobre rozwiązanie na to, by w tani sposób zaopiekować się swoimi urządzeniami. Dzięki nim będziesz mógł długo cieszyć się sprawnym sprzętem AGD, który posłuży ci przez długie lata. Jak jednak szybko usunąć brud i odkamienić wnętrze? Czy płyn do płukania wystarczy? Zobacz, jak wyczyścić pralkę i krok po kroku przywrócić jej dawny blask, sprawiając, by działała tak spranie, jak zupełnie nowa. To znacznie większy jej żywotność.

Jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami krok po kroku

Pierwsze kroki, jeśli chodzi o czyste i pachnące pranie to sprawdzenie ogólnego stanu urządzenia. Jeśli wydaje ci się, że cykl prania nie jest taki, jaki powinien być, sprawdź, czy wszystkie rury doprowadzające i odprowadzające wodę są w dobrym stanie. Nie powinny być w żaden sposób zagięte. Ważne jest to, aby pojemnik na proszek był czysty, zaś filtr nie był zapchany. To tam często gromadzą się różnego rodzaju przedmioty, np. drobne monety, które wypadły podczas prania. Dlatego koniecznie musisz go regularnie sprawdzać! Warto sprawdzić również wszystkie uszczelki.

Sprawdziłeś filtr? Zadbaj o bęben pralki

Gdy już sprawdzisz filtr i rury, musisz zadbać o bęben pralki. Pamiętaj, aby wilgotne tkaniny wyciągać jak najszybciej. Ponadto drzwiczki zostawiaj twarde. Dzięki temu wnętrze pralki będzie mogło szybko wyschnąć, a to zaś sprawi, że osad nie będzie zbierał się aż tak szybko. Koniecznie zwróć też uwagę na używane detergenty. Spróbuj ograniczyć ich ilość do niezbędnego minimum! W ten sposób zabrudzeń będzie po prostu mniej. Środki te będą mogły pomóc ci odkamieniać pralkę, ale jednocześnie nie będą sprawiać, że nadmierne stężenie będzie po prostu psuło wnętrze.

Jak wyczyścić pralkę za pomocą sody i octu?

Czyszczenie pralki octem jest jedną z najpopularniejszych metod używanych w domu. Wystarczy, że zakupisz ten produkt, wlejesz jedną szklankę do pralki i ustawisz pranie na najwyższą możliwą temperaturę. Dzięki temu będziesz mógł pozbyć się osadu ze ścianek. Gdy cykl prania się zakończy, będziesz mógł użyć szmatki, aby pozbyć się pozostałych zabrudzeń. Podobnie może to zadziałać z sodą oczyszczoną bądź kwaskiem cytrynowym. Mieszankę tych dwóch substancji możesz wsypać do komory na proszek i także włączyć pranie.

Jak wyczyścić pralkę w miejscach, w których są szczególnie mocne zabrudzenia? jąc ze szczoteczki do zębów. To niewielkie narzędzie skutecznie dotrze do niewielkich miejsc i pomoże ci w dokładnym czyszczeniu pralki sodą. Wystarczy, że nałożysz na nią odrobinę proszku i możesz zacząć szorowanie!

Domowe sposoby na czyszczenie pralki – jak często?

Regularne czyszczenie powierzchni w domu jest niezmiernie istotne. To dzięki temu ograniczysz brzydkie zapachy i sprawisz, że noszone przez ciebie ubrania będą naprawdę czyste. Zapach z pralki powinien być zawsze świeży. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, to na pewno czyszczenie powinno być wykonane już dawno temu. Najlepiej myć urządzenie raz na tydzień bądź dwa. Nie potrafisz o tym zapamiętać? Na szufladce, szafce bądź nawet na samej pralce powieś kartkę, na której będziesz zapisywał daty kolejnego czyszczenia. To na pewno będzie bardzo pomocne!

Środki czystości ze sklepu – czy warto?

Wiesz już, jak wyczyścić pralkę korzystając z domowych metod. Ale czy warto sięgać po gotowe detergenty? Tak, pod warunkiem, że wybierzesz te odpowiednie. Stawiaj na produkty, które mają naturalne pochodzenie, nie są dla ciebie uczulające, a także są bezpieczne dla dzieci i zwierząt. Lepiej unikać bardzo silnych detergentów, ponieważ mogą one negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie. Sięgaj po nie tylko wtedy, gdy delikatniejsze środki nie mogą poradzić sobie z zabrudzeniami.

Soda czy ocet to naturalne sposoby na to, aby poradzić sobie z różnymi zabrudzeniami. Nie tylko tymi, które dotyczą pralki! Dlatego zawsze warto mieć je pod ręką, aby każdego dnia dbać o swój sprzęt AGD. Porządki w łazience nigdy nie były tak szybkie, tanie i proste!

Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts