Jak wyczyścić parkiet bez cyklinowania? Poznaj skuteczne metody!

Jeśli nie chcesz tracić czasu na długi i kosztowny remont, a jednocześnie chcesz odnowić wygląd swoich podłóg koniecznie dowiedz się jak wyczyścić parkiet bez cyklinowania.
Alicja Kisiak
Jak wyczyścić parkiet bez cyklinowania

Jak przygotować parkiet do jego odnowienia bez konieczności cyklinowania?

Cyklinowanie parkietu bywa bardzo często odkładane w czasie, ponieważ niestety wiąże się z dużymi kosztami i wymaga sporo czasu. Na szczęście istnieją sposoby na odnowienie parkietu bez cyklinowania, które może wykonać każdy z nas. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach oraz odpowiednio przygotować podłogę do odnowienia. Jak to zrobić? 

Przede wszystkim należy zacząć od usunięcia wszystkich mebli z pomieszczenia, w którym chcemy odnowić podłogę. Dalszy krok to dokładne odkurzenie parkietu i umycie całej podłogi. Oczywiście nie trzeba sięgać po jakieś specjalne środki myjące – wystarczą te, których używamy na co dzień. Po umyciu podłogi musimy ją pozostawić do całkowitego wyschnięcia, a następnie usunąć stare warstwy lakieru. W tym celu najlepiej sprawdzi się papier ścierny o dość grubej gramaturze. Trzeba tylko uważać, by nie zarysować parkietu. Ostatnim krokiem będzie usunięcie wszelkich drobniejszych uszkodzeń. Można to zrobić również przy pomocy papieru ściernego, choć w tym przypadku trzeba wybrać taki, który ma drobniejsze ziarna. Tak przygotowany parkiet można już poddać odnowieniu bez konieczności cyklinowania.

Jak wyczyścić parkiet bez cyklinowania?

Jeśli zastanawiasz się jak wyczyścić parkiet bez cyklinowania musisz pamiętać nie tylko o stosowaniu odpowiednich środków myjących i regularnym czyszczeniu podłóg ale również o wyborze właściwych preparatów, które dokładnie usuną wszelkie zarysowania. 

Jeśli parkiet pokryty jest olejem najlepiej kupić specjalny olej naprawczy, który wystarczy nanieść na przygotowaną wcześniej podłogę w miejscu, które chcemy odnowić i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Warto pamiętać, by olej naprawczy wybierać w kolorze parkietu. Natomiast jeśli parkiet jest lakierowany, sposobem na jego odnowienie przez konieczności cyklinowania będzie użycie mazaka koloryzującego, który wypełni wszelkie powstałe w podłodze rysy. Aby efekt odnowienia utrzymał się dłużej, po użyciu mazaka parkiet należy dodatkowo pokryć lakierem. Jeśli parkiet jest dość mocno uszkodzony lub zabrudzony powyższe środki mogą okazać się niewystarczające. W takim przypadku warto rozważyć sięgnięcie po masę szpachlową. Również ten środek dostępny jest w wielu kolorach i można go dobrać pod kolor parkietu. Po tak przeprowadzonej renowacji parkiet będzie wyglądał jak nowy. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły