Grill elektryczny na balkonie – czy można korzystać z niego w tym miejscu?

Dla wielu osób marzeniem jest własny grill elektryczny na balkonie. Czy można jednak grillować w bloku? Czy ta kwestia jest regulowana przez jakieś konkretne przepisy? Podpowiadamy!
Alicja Kisiak
grill elektryczny na balkonie czy można

Zapamiętaj!

  • Grill elektryczny to rozwiązanie znacznie bardziej ekologiczne od tradycyjnego.
  • Kwestię możliwości grillowania na balkonie regulują przepisy budowlane lub zasady zatwierdzone przez organ zarządzający budynkiem.
  • Warto również wziąć pod uwagę zdanie sąsiadów, którym może przeszkadzać intensywny zapach generowany przez przyrządzane na grillu potrawy.

Co wyróżnia grill elektryczny? 

W przeciwieństwie do tradycyjnego grill elektryczny nie wydziela dymu, popiołu ani sadzy. Sprawia to, że jest on rozwiązaniem o wiele bardziej przyjaznym dla środowiska, a także łatwiejszym w utrzymaniu czystości.

Ważną cechą grilla elektrycznego jest również bezpieczeństwo. Żeby z niego skorzystać, wystarczy podpiąć wtyczkę do gniazdka. Nie ma konieczności rozpalania ognia ani korzystania z gazu, co realnie ogranicza ryzyko wybuchu pożaru.

Grill elektryczny na balkonie – czy można tam grillować? 

Czy skoro grill elektryczny jest bezpieczny i tak prosty w obsłudze, można korzystać z niego na własnym balkonie? W istocie nie ma konkretnych ustaw, czy nakazów, które by tego zabraniały. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że kwestia może być regulowana przez przepisy budowlane oraz zasady ustalone przez zarządcę budynku lub wspólnotę mieszkaniową. 

Pamiętaj również podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują cię jeśli posiadasz grill elektryczny na balkonie. Czy można tam grillować? Jeżeli organ zarządzający blokiem nie ustalił inaczej, to zasadniczo tak. Pamiętaj jednak, żeby zadbać również o komfort swoich sąsiadów. Chociaż grille elektryczne nie wydzielają dymu, czy sadzy, to jednak przygotowywanie na nich jedzenia wiąże się z powstaniem intensywnych zapachów, które nie każdemu muszą odpowiadać! 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts