Jak wyczyścić spłuczkę podtynkową, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o jej czyszczeniu

Spłuczka podtynkowa to nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników. Decydując się na ten rodzaj toalety ukrywamy tą jej część, która służy do mocowania i spłukiwania, natomiast na zewnątrz widoczne jest jedynie muszla oraz oczywiście przycisk do spłukiwania wody. Sprawdź zatem jak wyczyścić spłuczkę podtynkową skutecznie.
Alicja Kisiak
jak wyczyścić spłuczkę podtynkową

Jak wyczyścić spłuczkę podtynkową domowymi sposobami?

Decydując się na zamontowanie spłuczki podtynkowej w toalecie możemy stworzyć nowoczesne i minimalistyczne wnętrze, a ponadto zyskamy więcej miejsca. Spłuczka podtynkowa jest więc idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które mają małe łazienki. Natomiast jeśli chodzi o czyszczenie spłuczki podtynkowej to w zasadzie nie różni się ono od czyszczenia zwykłej toalety i można je wykonać szybko i skutecznie. Jak wyczyścić spłuczkę podtynkową domowymi sposobami? 

Przede wszystkim możemy postawić na sprawdzony już roztwór wody i octu w proporcjach 2:1. Aby czyszczenie było jeszcze dokładniejsze, ocet należy wlać do gorącej wody, a następnie zalać nim spłuczkę podtynkową i pozostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu wystarczy dokładnie wyszorować spłuczkę szczotką do toalety i gotowe. Warto pamiętać, że ocet możemy z powodzeniem zastąpić kwaskiem cytrynowym. W tym przypadku proporcje powinny być takie same jak podczas czyszczenia spłuczki podtynkowej roztworem z wody i octu. Czyszcząc spłuczkę podtynkową w ten sposób możemy również pozbyć się delikatnych osadów z kamienia. Oczywiście do czyszczenie spłuczki podtynkowej można również sięgnąć po gotowe produkty dostępne w sklepach. Sposób czyszczenia za ich pomocą jest dokładnie opisany na opakowaniu danego produktu.

Jak odkamienić spłuczkę podtynkową?

Regularne czyszczenie spłuczki podtynkowej może okazać się niewystarczające aby utrzymać czystość i świeżość spłuczki. Należy bowiem pamiętać o jej regularnym odkamienianiu. Jak zatem wyczyścić spłuczkę podtynkową? Odkamienienie warto wykonywać przynajmniej raz w miesiącu, a jeśli woda w naszym domu lub mieszkaniu jest bardzo zakamieniona – odpowiednio częściej. Do odkamieniania spłuczki podtynkowej dobrze sprawdzi się kwasek cytrynowy ale wsypany prosto na spłuczkę bez konieczności mieszania go z wodą. Po wsypaniu go na spłuczkę warto odczekać kilka godzin, a następnie spłukać go wodą. Jeśli kamienia jest sporo czynność możemy powtórzyć nawet kilkukrotnie. Również zalanie zakamienionych miejsc octem, który nie został wcześniej rozcieńczony z wodą będzie w tym przypadku skuteczne. Dla osiągnięcia lepszego efektu, warto zalane miejsce, przed spłukaniem wodą, szorować przez kilka minut.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły