Jak wyczyścić spłuczkę podtynkową – wszystko co powinieneś wiedzieć!

Jak wyczyścić spłuczkę podtynkową prosto i skutecznie? Decydując się na ten rodzaj toalety, ukrywamy tą jej część, która służy do mocowania i spłukiwania, natomiast na zewnątrz widoczne jest jedynie muszla oraz oczywiście przycisk do spłukiwania wody. Czyszczenie takiej spłuczki nie zawsze jest oczywiste. Zobacz, jak to zrobić!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić spłuczkę podtynkową

Jak wyczyścić spłuczkę podtynkową:

  1. Pierwszym krokiem jest zamknięcie dopływu wody, i spuszczenie wody w toalecie. ✔️
  2. Aby dostać się do spłuczki, musisz zdjąć pokrywę i zajrzeć do środka. ✔️
  3. Spłuczki możemy czyścić wodą z octem (lub kwaskiem cytrynowym), lub gotowym detergentem. ✔️
  4. Pozostaw spłuczkę na kilka godzin. ✔️
  5. Otwórz dopływ wody, i spuść zawartość spłuczki. ✔️

Jak wyczyścić spłuczkę podtynkową domowymi sposobami?

Decydując się na zamontowanie spłuczki podtynkowej w toalecie, możemy stworzyć nowoczesne i minimalistyczne wnętrze, a ponadto zyskamy więcej miejsca. Spłuczka podtynkowa jest więc idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które mają małe łazienki. Natomiast jeśli chodzi o czyszczenie spłuczki podtynkowej, to w zasadzie nie różni się ono od czyszczenia zwykłej toalety i można je wykonać szybko i skutecznie. Jak wyczyścić spłuczkę podtynkową domowymi sposobami? 

Przede wszystkim możemy postawić na sprawdzony już roztwór wody i octu w proporcjach 2:1. Aby czyszczenie było jeszcze dokładniejsze, ocet należy wlać do gorącej wody, a następnie zalać nim spłuczkę podtynkową i pozostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu wystarczy dokładnie wyszorować spłuczkę szczotką do toalety i gotowe. 

Warto pamiętać, że ocet możemy z powodzeniem zastąpić kwaskiem cytrynowym. W tym przypadku proporcje powinny być takie same jak podczas czyszczenia spłuczki podtynkowej roztworem z wody i octu. Czyszcząc spłuczkę podtynkową w ten sposób, możemy również pozbyć się delikatnych osadów z kamienia. 

Pamiętaj! ✨

Oczywiście do czyszczenia spłuczki podtynkowej można również sięgnąć po gotowe produkty dostępne w sklepach. Sposób czyszczenia za ich pomocą jest dokładnie opisany na opakowaniu danego produktu.

5 kroków aby wyczyścić spłuczkę podtynkową: zamknij zawór i spuść wodę, zdejmij pokrywę, wlej wodę z octem, pozostaw na kilka godzin, otwórz zawór i ponownie spuść wodę

Jak odkamienić spłuczkę podtynkową?

Regularne czyszczenie spłuczki podtynkowej może okazać się niewystarczające, aby utrzymać czystość i świeżość spłuczki. Należy bowiem pamiętać o jej regularnym odkamienianiu. Warto wykonywać je przynajmniej raz w miesiącu, a jeśli woda w naszym domu lub mieszkaniu jest bardzo zakamieniona – odpowiednio częściej. 

Zatem, jak wyczyścić spłuczkę podtynkową z kamienia? Do odkamieniania spłuczki podtynkowej dobrze sprawdzi się kwasek cytrynowy, ale wsypany prosto na spłuczkę bez konieczności mieszania go z wodą. Po wsypaniu go na spłuczkę warto odczekać kilka godzin, a następnie spłukać go wodą. Jeśli kamienia jest sporo, czynność możemy powtórzyć nawet kilkukrotnie. Również zalanie zakamienionych miejsc octem, który nie został wcześniej rozcieńczony z wodą, będzie w tym przypadku skuteczne. Dla osiągnięcia lepszego efektu, warto zalane miejsce, przed spłukaniem wodą, szorować przez kilka minut.

Najczęściej zadawane pytania

Jak dostać się do spłuczki podtynkowej?

Pokrywa spłuczki zazwyczaj lekko odstaje od ściany. Możesz spróbować chwycić jej boki i ja poruszać, delikatnie ciągnąc do siebie. Możesz też spróbować popchnąć jedną stronę spłuczki do środka, i złapać drugą stronę w międzyczasie.

Czy można wlać Domestos do spłuczki?

Można, ale nie powinno się przesadzić. 

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts