Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Proste sposoby na dezynfekcję szczotki

Szczotka do włosów znajduje się niemal w każdym domu. Zbierający się na niej kurz, włosy oraz łój sprawiają jednak, że często trzeba usuwać z niej brud. Sprawdź, jak wyczyścić szczotkę do włosów i o nią lepiej zadbać!
Ida Grabska
jak wyczyścić szczotkę do włosów

Jeśli masz długie włosy, na pewno doskonale wiesz, że czyścić szczotki trzeba regularnie. Jednak jak się za to zabrać? To może wydawać się trudne, jednak jeśli poznasz te kilka sposób bez problemu dasz sobie z tym radę w szybki i sprawy sposób. Najważniejsze jest to, aby zajmować się tym regularnie, ponieważ zbierający się wewnątrz niej brud (np. naskórek czy kurz) może nawet spowodować łupież. Jak wyczyścić szczotkę do włosów w domu? Sprawdź te metody!

Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Zacznij od tego

Pierwszym krokiem w dbaniu o higienę szczotki jest regularne usuwanie zalegających włosów. To może być prawdziwe siedlisko bakterii! A ponieważ włosy wypadają w trakcie każdego czesania, po każdorazowym użyciu przedmiotu warto je po prostu wyjąć i wyrzucić. Dzięki temu nie tylko zadbasz o stan szczotki, ale także swoich włosów, ponieważ ograniczysz plątanie się ich w trakcie pielęgnacji.

Dezynfekcja szczotki do włosów. Jak ją wyczyścić?

Raz na jakiś czas (np. raz na tydzień) szczotkę należy po prostu umyć. Jak wyczyścić szczotkę do włosów w ten sposób? Możesz do tego użyć roztwór sody z wodą, czy mydła o ulubionym, np. herbacianym zapachu. Jednak tak naprawdę świetnie sprawdzi się w tym przypadku twój ulubiony szampon. Dlaczego? Zawarte w nim detergenty są wystarczające, aby usunąć bakterie, a ponieważ jest sprawdzony, na pewno nie sprawi, że po użyciu szczotki dostaniesz alergii. Pamiętaj, tylko aby wybrać taki, który nie posiada silikonów i innych dodatków. Unikaj produktów 2w1, zawierających odżywkę!

Czyszczenie szczotki z naturalnego włosia krok po kroku

Gdy już wykonasz podstawowe czyszczenie, koniecznie rozprowadź po szczotce detergent. Możesz użyć do tego jakiejkolwiek, niewielkiej szczoteczki, ale najlepiej sprawdzi się ta fryzjerska do farbowania. Jeśli sięgasz po produkt wykonany w całości z plastiku, możesz też pozostawić go na chwilę w wodzie, aby kurz mógł odmoknąć, jednak jeśli posiadasz drewnianą szczotkę z włosiem dzika, unikaj długiego moczenia jej. W następnej kolejności dokładnie wypłucz szczotkę. Te elementy, które nie zostały doczyszczone, możesz spróbować wydłubać, sięgając po wykałaczkę. Następnie wytrzyj produkt w ręcznik i dokładnie go wysusz, np. kładąc na parapecie, znajdującym się nad grzejnikiem.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów? O tym pamiętaj!

Brudna szczotka to nic zdrowego dla skóry głowy. Dlatego jeśli nie masz czasu, przynajmniej spryskaj ją woda lub lekko zamocz, aby zmyć kurz. Wybieraj też modele, które będą po prostu łatwe w czyszczeniu. To znacznie ułatwi zachowanie higieny i ograniczy szansę na to, że dostaniesz grzybicy. Jeśli z kolei zdarza ci się sięgać po grzebienie, myj je w tym samym czasie, co szczotki. Czyszczenie ich również jest niezwykle ważne!

Czyszczenie szczotki może nie być zbyt komfortowe przez wzgląd na jej budowę. Jednak to nie oznacza, że nie warto próbować! A gdy już nauczysz się, jak zdezynfekować ten przedmiot to na pewno będzie ci to szło znacznie szybciej. Dlatego nie odkładaj mycia szczotki na później i raz na jakiś czas po prostu zadbaj o swoje akcesoria. Wiesz już, jak wyczyścić szczotkę do włosów, więc łatwo ci to pójdzie!

Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts