Jak wyczyścić filtr w pralce? Pompa będzie jak nowa!

To, jak wyczyścić filtr w pralce to wiedza, która jest przez wiele osób ignorowana, a która może sprawić, że twoje pranie będzie po prostu wyglądał lepiej. W jaki sposób go zlokalizujesz?
Ida Grabska
jak wyczyścić filtr w pralce

To filtr w pralce sprawia, że to urządzenie może sprawnie działać przez długie lata. Do niego trafiają wszystkie przedmioty znajdujące się w ubraniach, np. monety, kurz czy nawet liście, które w okresie jesiennym czasem wkłada się do pralki. Dlatego czasem trzeba go wyjąć, aby sprawdzić, czy się nie zatkał i czy aby na pewno wciąż działa sprawnie. W jaki sposób to zrobić? Otwórz bęben i skontroluj swoją pralkę! Sprawdź, jak wyczyścić filtr w pralce!

Filtr odpływowy w pralce – gdzie jest?

Jak wyczyścić filtr w pralce? Przede wszystkim najpierw trzeba go zlokalizować! Może znajdować się w dwóch różnych miejscach. Po pierwsze, jeśli pralka ma klapkę, to prawdopodobnie za nią znajdziesz filtr. Po drugie, może okazać się, że znajduje się wewnątrz bębna. Zlokalizowanie go ogólnie rzecz biorąc, nie powinno być bardzo trudne, ale jeśli nie potrafisz go dojrzeć, sprawdź w instrukcji obsługi swojego modelu, gdzie mógł zostać umieszczony. Nie posiadasz tego dokumentu? Prawdopodobnie bez problemu znajdziesz go w siec, np. na stronie producenta.

Jak wyczyścić filtr w pralce? Krok po kroku

Pierwszym krokiem po zlokalizowaniu filtra, jest jego wyjęcie. Zależnie od modelu, trzeba go wyciągnąć bądź odkręcić. Czasem możesz znaleźć guzik, który po naciśnięciu sprawi, że element odskocz i będziesz mógł bez problemu po niego sięgnąć. Nie będziesz do tego potrzebował żadnych dodatkowych narzędzi, dlatego to jest po prostu naprawdę bardzo proste. Filtr pompy jest czymś, co możesz więc czyścić przy każdym sprzątaniu w łazience bądź pralni.

Filtr pralki – wyciągnąłeś go i co teraz?

Gdy już wyciągniesz filtr z pralki, będziesz musiał usunąć brud. To nie będzie większym problemem. Należy umyć go pod bieżącą wodą, wyciągając co większe elementy. Ponieważ mogą się w nim znajdować np. monety, które nie spłyną w zlewie, warto najpierw opłukać go w misce z płynem do naczyń lub innym detergentem, a dopiero potem opłukać w misce z wodą. Dzięki temu urządzenie AGD nie tylko będzie działało sprawniej, ale również przedłużysz jego żywotność.

Dbanie o AGD – wyczyścić czy wymienić filtr?

Kolejną ważną kwestią jest to, że czasem odkręcenie filtra i wyczyszczenie go nie wystarczy. Każdy cykl prania wpływa negatywnie na jego stan i czasem po prostu należy go wymienić. Dlatego gdy już usuniesz filtr i zobaczysz, że jest w złej kondycji, po prostu zamów nowy. Dzięki temu twoje ubrania będą jeszcze czystsze, a pralka, która będzie mogła sprawnie działać, być może nawet zacznie chodzić trochę ciszej!

Jak często należy czyścić filtr pompy w pralce?

To zależy od tego jak wiele prań robisz i jak brudne masz ubrania. Zazwyczaj wystarczy wyjąć filtr raz na kilka tygodni, aby po prostu się w tym czasie nie zapchał. Jednak regularnie czyszczenie, np. w trakcie cotygodniowego sprzątania, może być naprawdę bardzo pomocne i pozwoli ci zaoszczędzić wielu nerwów. Dlatego postaraj się wprowadzić to w życie.

Wiesz już, jak wyczyścić filtr w pralce! Czyszczenie go nie jest trudne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby się za to po prosu zabrać jak najszybciej. Twoja pralka będzie ci za to wdzięczna!

Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts