Jak wyczyścić protezę zębową domowym sposobem – popularne triki!

Regularne oczyszczanie protezy zębowej to najlepszy sposób zadbania o zdrowie i higienę całej jamy ustnej. Zastanawiasz się jak wyczyścić protezę zębową domowym sposobem? Sprawdź nasze podpowiedzi!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić protezę zębową

Czy wiesz, że aby wyczyścić przebarwioną protezę, wcale nie potrzebujesz drogich, specjalistycznych płynów i tabletek? Wystarczy, że poznasz kilka trików na to, jak wyczyścić protezę zębową domowym sposobem!

W skrócie:

  1. Trzy domowe sposoby, aby wyczyścić protezy zębowe to: soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, i ocet jabłkowy. ✔️
  2. Protezę można spróbować wybielić poprzez moczenie jej w szklance mleka. ✔️
  3. Pamiętaj, aby regularnie czyścić protezę, aby służyła Ci długo i wyglądała estetycznie. ✔️

Jak wyczyścić protezę zębową domowym sposobem – 3 sprawdzone środki

Na protezie zębowej tak jak na naturalnych zębach, codziennie osadzają się zanieczyszczenia. Należą do nich zarówno drobinki jedzenia, jak i kamień nazębny czy szkodliwe bakterie. Koniecznie więc trzeba dbać o jej czystość! Dzięki temu będzie pięknie się prezentowała i posłuży ci znacznie dłużej. Unikniesz też podrażnień dziąseł oraz chorób jamy ustnej. Do codziennego czyszczenia najlepiej sprawdzają się produkty z apteki.

protezę brudzą kawa soki i wino

Co jednak zrobić, gdy na protezie pojawią się uporczywe plamy? Przydadzą ci się środki, które na pewno masz w kuchni! Jak wyczyścić protezę zębową domowym sposobem? Sięgnij po:

  • Sodę oczyszczoną – pasta z sody i wody utlenionej pomoże ci pozbyć się przebarwień i uporczywych zabrudzeń – np. po kawie lub winie. Wystarczy, że do sody dodasz wodę w takiej ilości, aby powstała pasta. Nałóż mieszankę na protezę i pozostaw na kilkanaście minut. Zmyj ciepłą wodą.
  • Kwasek cytrynowy albo sok z cytryny – to dobry sposób na szybkie oczyszczenie i delikatne wybielenie protezy. Przygotuj sok z cytryny albo wodę z kwaskiem. Zanurz w płynie płatki lub patyczki kosmetyczne i przetrzyj nimi dokładnie protezę.
  • Ocet jabłkowy (ewentualnie zwykły ocet spirytusowy) – sprawi, że szybko pozbędziesz się z powierzchni protezy nieestetycznych, ciemnych plam. Jak? Przetrzyj protezę płatkiem nasączonym octem – albo przyłożyć go do protezy i odczekać kilka minut. Pamiętaj, że po czyszczeniu octem, warto dokładnie umyć protezę, aby pozbyć się charakterystycznego zapachu!

Pamiętaj! 🦷

Do czyszczenia protezy, używaj specjalnej szczoteczki. Staraj się też ją (protezę) płukać po każdym posiłku. 

Śnieżnobiały uśmiech przy protezie? To możliwe!

Wiesz już jak wyczyścić protezę zębową domowym sposobem z większości zanieczyszczeń. Chciałbyś jednak, aby twoje sztuczne zęby stały się śnieżnobiałe? Wieczorem przygotuj szklankę mleka i zanurz w niej na noc protezę. Mleko sprawi, że sztuczne zęby staną się bielsze niż do tej pory! 

Rano dokładnie wypłucz protezę pod bieżącą wodą i oczyść zwykle stosowaną szczoteczką. W ten sposób usuniesz nieprzyjemny posmak i resztki mleka. Twój uśmiech będzie teraz robił niesamowite wrażenie!

Jak wyczyścić protezę zębową domowym sposobem? Są na to proste triki! Wystarczy kilka produktów, które zapewne zawsze masz w swojej kuchni. Sięgnij po nie, a potem ciesz się czystością jamy ustnej.

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts