Jak usunąć lakier hybrydowy z paznokci?

Chcesz pozbyć się manicure hybrydowego, ale brakuje ci czasu, by odwiedzić kosmetyczkę? To nie problem! Sprawdź, jak usunąć lakier hybrydowy samodzielnie, korzystając z akcesoriów, które na pewno masz w swoim domu.
Alicja Kisiak
jak usunąć lakier hybrydowy

Gdy na pomalowanych lakierem hybrydowym paznokciach pojawiają się nieestetyczne odrosty, do wyboru masz dwa rozwiązania – odwiedzić salon kosmetyczny lub zdjąć hybrydę samodzielnie. Jak usunąć lakier hybrydowy? Zrób to według naszych wskazówek, a skutecznie pozbędziesz się lakieru, a przy tym zadbasz o swoje paznokcie.

Przygotowanie do usuwania manicure hybrydowego

Samodzielne zdejmowanie hybrydy w domu będzie łatwiejsze, gdy odpowiednio przygotujesz się do tego zabiegu. Warto mieć pod ręką następujące przyrządy i akcesoria kosmetyczne:

 • blok polerski,
 • wacik,
 • pilnik o gradacji 180,
 • drewniany patyczek do odsuwania skórek,
 • folia aluminiowa.

Jak usunąć lakier hybrydowy za pomocą acetonu?

Czy wiesz, że możesz zmyć lakier hybrydowy za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci z acetonem? Usuwanie lakieru hybrydowego acetonem będzie bezpieczne, jeśli będziesz przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim nie pocieraj mocno paznokci (może to uszkodzić płytkę), nie używaj ostrych przedmiotów do zeskrobywania hybrydy i nie trzymaj wacika nasączonego zmywaczem na paznokciach zbyt długo.

Sprawdź, jak usunąć lakier hybrydowy samodzielnie w domu:

 1. Posmaruj skórę wokół paznokci oliwką.
 2. Za pomocą bloku polerskiego potrzyj top (czyli wierzchnią warstwę lakieru), aby ją zmatowić. Dzięki temu aceton lepiej wniknie w lakier.
 3. Nasącz wacik zmywaczem z acetonem i przyłóż go do paznokci.
 4. Owiń paznokcie folią aluminiową i odczekaj około 10 minut.
 5. Po tym czasie zdejmij folię i usuń resztki lakieru patyczkiem, kopytkiem lub pilnikiem.
 6. Na koniec możesz spiłować paznokcie i wypolerować ich powierzchnię. Następnie możesz nałożyć nowy lakier.

Usuwanie lakieru hybrydowego za pomocą frezarki

Jeśli często wykonujesz stylizację paznokci za pomocą lakieru hybrydowego, możesz zaopatrzyć się w specjalny sprzęt do usuwania hybrydy – frezarkę. Oprócz profesjonalnych urządzeń dla stylistek paznokci znajdziesz również kompaktowe frezarki, które pomogą ci zdjąć lakier hybrydowy w domu.

Jak wygląda ściąganie hybryd frezarką? Wybierz odpowiedni frez do ściągania hybrydy z paznokci. Ustaw prędkość obrotów na 20-25 tysięcy obrotów na minutę. Delikatnie przesuwaj frez z góry na dół, nie dociskając zbyt mocno.

Jak usunąć lakier hybrydowy? Niezależnie od wybranej techniki pamiętaj o jednym – działaj ostrożnie, aby chronić płytkę paznokcia!

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts