Jak wyczyścić paznokcie w prosty sposób? Wypróbuj nasze metody i zobacz jakie to proste!

Jeśli nie wiesz jak wyczyścić paznokcie, które uległy przebarwieniom na skutek kontaktu z różnego rodzaju produktami spożywczymi koniecznie przeczytaj poniższe rady!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić paznokcie

Jak wyczyścić paznokcie domowymi sposobami?

Nasze dłonie na co dzień narażone są na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zwłaszcza wtedy gdy wykonujemy różne prace domowe. Po kontakcie z detergentami czy barwiącymi produktami spożywczymi, zwykłe umycie dłoni może okazać się niewystarczające aby usunąć zabrudzenia. W tym przypadku warto sięgnąć po sprawdzone i skuteczne metody i wykorzystać, np. sok z cytryny. 

Jak wyczyścić paznokcie przy pomocy cytryny lub kwasku cytrynowego? Można po prostu skropić paznokcie sokiem z cytryny lub nasypać na nie niewielką ilość kwasku cytrynowego, a następnie przetrzeć ręcznikiem lub szczoteczką do dłoni. Ten sposób sprawdzi się jednak jedynie wówczas, gdy na dłoniach nie będzie żadnych ran lub podrażnień. Po takim zabiegu dłonie należy umyć w letniej wodzie i posmarować nawilżającym kremem. W razie konieczności zabieg można powtórzyć kilka razy. 

Innym sposobem na przebarwione paznokcie jest przygotowanie specjalnej pasty z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Jak to zrobić? Wystarczy wymieszać niewielką ilość sody oczyszczonej z wodą utlenioną oraz zwykłą ciepłą wodą w takiej proporcji aby otrzymać gęstą pastę. Następnie należy pastę nałożyć na paznokcie i pozostawić na kilkanaście minut. Jeśli przebarwienia się silne, paznokcie dodatkowo można wyszorować miękką szczoteczką.

Produkty, które pomogą optycznie wybielić paznokcie

Jeśli paznokcie naturalnie mają lekko żółty odcień, w celu ich optycznego wybielenia można sięgnąć po specjalne produkty dostępne na rynku. Doskonale sprawdza się na przykład biała kredka do paznokci. Wystarczy nią pomalować paznokcie od spodu. Dzięki temu optycznie się rozjaśnią. Podobny efekt osiągniemy wybierając lakiery lub bazy wybielające. Malując nimi paznokcie nie tylko je rozjaśnimy ale również sprawimy, że staną się mocniejsze i mniej podatne na złamanie.

paznokcie świąteczne

Jak wyczyścić paznokcie u dziecka?

Paznokcie, zarówno u niemowląt, jak również u starszych dzieci, można wyczyścić za pomocą środków używanych do codziennej pielęgnacji dziecka. Należy je nałożyć bezpośrednio na miękką szczoteczkę i delikatnie szorować nią paznokcie. Aby zapobiegać dostawaniu się brudu pod paznokcie dziecka najlepiej dbać o to, by zawsze były krótko obcięte.  Do obcinania paznokci, zwłaszcza u niemowląt, wykorzystuje się specjalne małe nożyczki. U starszych dzieci można użyć zwykłego obcinacza. 

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts